Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortát díszítenék nyomózsákkal...

Tortát díszítenék nyomózsákkal, vajkrém helyett mit rakhatnék bele?

Figyelt kérdés
A vajkrém nem olyan finom. Csokitorta lesz a keresztfiamnak hét éves. Valami jó krém receptje kéne ami finom is és ki lehet nyomni. Valamilyen hab-fehér, vagy maga a pudingos-vajas krém is kinyomható amivel töltöm? Egyszerű csokidíszt vagy még több díszítési tippet is szívesen fogadnék. M&m's cukorkák jók esetleg?
2013. jan. 10. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én mindig a töltésre is használt pudingos vajkrémet használom és a cukrászdákbnan is így csinálják. nem tudom h mennyire vagy otthon az ilyenekben de zsírpapírra is csorgathatsz mintákat és ráteheted. m&m's is mehet ha szereti a kis srác. Vagy van ez a szórócukor amit egérkakinak is hívnak. :D
2013. jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tejszínt is kitudsz nyomni nyomózsákból. Vagy a már kissé kihűlt csokit is, ami lehet fehércsoki is.
2013. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, tudod díszíteni a pudingos vajkrémmel, de akár tejszínhabbal is. Csokidíszt úgy is készíthetsz, hogy megolvasztod a csokit, ráöntöd sütőpapírra és mikor már eléggé megdermedt, sütiszaggatóval formákat szaggatsz belőle.
2013. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is a saját krémjével díszítem a csokitortát.De természetesen használhatsz tejszínhabot is, vagy ha az elveiddel nem ellenkezik használhatsz növényi habkrémet is, ez jobban és könnyebben felverhető, és jobb a tartása szebben.Habot csak nagy cakkos csövön nyomj ki csak akkor mutat szépen. Csokireszeléket is készíthetsz jó lehűtött csokiból zöldséghámozóval.Vagy aromákkal színezhetsz kristálycukrot, kókuszt...ezek talán a legegyszerűbb díszek.
2013. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
En sem szeretem a vajkrémes tortát, egy kicsit unalmas lett. En ugy szoktam, hogy 5 db tojássárgáját felverek cukorral gõz fölött és utána lehütöm, vanilia cukrot is kell beletenni.. Felvert tejszinnel összekeverem óvatosan (tehetsz bele olvasztott csokoládét a tojássárgájába igy csokis is lehet, vagy kakaóport)és olvasztott zselatint keverek a krémbe. Ezzel diszitheted, a tortaközepét megkenheted, duplán is készitheted a krémet, mert nagyon finom és attól függ, hogy mekkora a tortád.
2013. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Én növényi tejszínt használtam (hulala) nagyon jó kemény habja van, szépen lehet vele dolgozni. Mellékelem a képet, milyen lett a torta. A töltése is tejszín, 2 tábla Boci csokit olvasztva, és egy kis kakaóport tettem hozzá.

[link]

2013. jan. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló, nagyon szép ez a torta! Ilyen virágokat hogy lehet csinálni rá?
2013. jan. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a you-tube-on tanultam:-) De kell hozzá úgynevezett sziromcső, és nyomózsákból lehet nyomni. Beírod a keresőbe, hogy "butter rose" ,és megnézed a videókat. Egyébként nem egy nehéz dolog, bár én nem bíztam magamban..
2013. jan. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszi! :)
2013. jan. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönet!
2013. jan. 11. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!