Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütemény ötlet születésnapra?

Sütemény ötlet születésnapra?

Figyelt kérdés
Semmi ötletem, elsősorban valami krémes de egyszerűbb sütit szeretnék, ami azért vendégek előtt is vállalhatón néz ki és ha elsőre megcsinálom, akkor sikerül. gondolok itt arra, hogy nincs benne rizikó, hogy megkel-e a tészta vagy hasonlók. Köszi!

2013. jan. 13. 12:50
 1/6 Strigi ***** válasza:
Készíts jércemell tortát. Nekem nagyon bejött, ráadásul az egyik ebédfogásról is le van vele a gond. A lapok vékonyra vágott, kivasalt, grillezett hússzeletek. Köztük fehér, vajas-tojásos krém (recept interneten), a máz besűrített barna mártás. Elrontani nem könnyű, bár időigényes, viszont jó "poén", gyertyával a tetején. Persze nem kisgyereknek, ő biztos megsértődne. :D
2013. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz de mint írtam, süteményre gondoltam, étel lesz elég!
2013. jan. 13. 13:15
 3/6 anonim ***** válasza:
6 v. 8 tojásos piskóta, attól függ mennyire szereted a vastag tésztát. 6-8 dl tejszín felverve, bele gyümölcs (szeder, eper, málna vagy ezek vegyesen). Ezzel a krémmel megkenni a 3-ba vágott piskótát, kívülről bekened tejszínnel, tetejére egy kis gyümi (amilyet tettél bele) és ennyi.
2013. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja elfelejtettem Hulala tejszín habfixálóval. 2. voltam.
2013. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Almás krémes. Szoktam tortaformában is csinálni.

A tortaformát alufóliával kibéleled, kikened vajjal.

Az almát cikkekre vágva az aljára helyezed, megszórod fahéjjal. Piskóta tésztát készítesz ( attól függ milyen vastagot szeretnél, de ne legyen nagyon magas, mert itt nem lesz krém csak a tetején) ráöntöd, be a sütőbe, készre sütöd.

Míg sül vanília pudingot készítesz , 2 csomaggal , ha kihűlt Ramat keversz vele, de én van, hogy elhagyom .

Ha megsült a torta kiborítod, lehúzod az alufóliát, ha kihűlt a tészta megkened a pudinggal a tetejét,mivel torta bevonhatod a szélét is és végezetül Hulala a tetejére, díszítésnek, oldalára.

Számomra ez egyszerű és isteni.

Ha cifrázni akarod, akkor a piskótát márványozhatod még sülés előtt persze :) kakaóval.

2013. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!