Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy max 35 fős esküvőre kb...

Egy max 35 fős esküvőre kb hány dkg hús kell a főételhez?

Figyelt kérdés
Marhapörkölt lesz, és egy barátunk főzi az udvarunkon, bográcsban..

2013. jan. 13. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ , hogy milyen étkűek . De ha jól tudom egy emberre 35dkg húst szoktak számolni .
2013. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

35 dkg/ fő?

Nekem ez rengetegnek tűnik.

Én 10 felnőttnek 1kg húsból csináltam pörköltet, és maradt is. (Igaz sertés, de az ebből a szempontból talán mindegy)

2013. jan. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
1 kg-ból 10 evett, és még maradt? Mi hatan simán elfogyasztunk annyit. Szerintem a 30-35 dkg jó.
2013. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
10 dkg az adag fejenként, de egyes "állatok" megesznek egészen 50 dkg-ot is...
2013. jan. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 doboszoli ***** válasza:
100%

Nézd, ilyen alkalomra érdemes egy kicsit túlméretezni az adagot, mert nem tudni hová fajul a dolog...

Ha szorít a költségvetés, akkor tudni kellene:

-gyerek/felnőtt arány

-csontos vagy színhús

-adagolt, vagy mindenki magának szed(nagyon nem mindegy)

-milyen hosszúra tervezitek az ünneplést(esetleg lesz-e újra lehetőség étkezni, ha a hangulat "fokozódik")

2013. jan. 14. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Főztem már ennyi főre, igaz nem esküvő volt.

12-13 kiló marhalábszár volt az illető hús, ami el is fogyott egy nyáresti bográcsozáskor.

igaz nem igényelt a társaság semmi köretet, csak puha kenyeret, savanyúságot mellé.

meg jó sok bort, sört, pájinkát...

ha valami krumlpli vagy tarhonyaköret is lesz, akkor lehet kb 25 deka /fővel is kalkulálni.

2013. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Főtt krumplit szeretnénk hozzá.. meg lenne előtte tyúkhúsleves is. Illetve, lenne egy kis sültes tál, ha valaki nem szeretné a pörit, vagy éppen sültet kívánna meg.

Hát, igazából nem tudom, h meddig lesznek a vendégek.. lesz kisgyerekes pár is, akik sztem tuti nem maradnak sokáig.


Olyan tanácstalan vagyok, mert kb mi csinálnánk mindent, h olcsóbban jöjjünk ki, meg ez nem is egy hagyományos hangulatú lakodalom lenne, inkább kicsit olyan kerti parti, bográcsozós.

2013. jan. 14. 11:21
 8/12 A kérdező kommentje:
A költségvetés nem szorít, igazából azért érdekelne a hús mennyisége, h tudjuk, mennyit kell venni. Nem szeretnénk keveset főzni, de azt sem szeretnénk, ha utána még hónapokig fagyasztott pörit kéne enni :) Na értitek.. Ha nem szükséges, akkor nem szeretnénk sokkal több húst megvenni.
2013. jan. 14. 11:24
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
ha köret is lesz, plusz más kaja is, akkor 9-10 kiló hús elég lesz. hidd el, hogy nem lesz maradék, mert, ha finom egy marhapörkölt, akár hajlanban is visszajárnak rá. csak legyen, aki szítsa alatta a tüzet... :)
2013. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 doboszoli ***** válasza:
Egyetértek, szín húsból BIZTOS elég lesz.
2013. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!