Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire eszitek sósan az...

Mennyire eszitek sósan az ételeket?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem sózom nagyon az ételeket, csak annyira, hogy ne legyen ízetlen.
2013. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek más az ízlése.

Amit én főzök, abba a levesbe a tesóim még raknak sót (érdekes a nagy lábas pörköltbe sosem!).

Szóval még ez sem egyértelmű!

2013. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt honnan lehetne megállapitani: amit én fözök, anyukámnak inkább túlságosan sós, a húgom meg mindig utánasózza, mert szerinte sótalan - és ugyanabból a tálból szedtek...
2013. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon egyénfüggő a sós íz érzékelése. a családból a párom mindig utánsóz, más senki.
2013. jan. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én szinte semmibe nem teszek. Már abban a kevés készkajában is, amit eszek (ideértve a kenyeret is), benne van a napi szükséglet többszöröse sajnos.
2013. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehezen mérhető. És nem is lehet kiemelni a sót szerintem külön, mert általában aki "sokat sóz", az sokat is fűszerez, tehát összességében több fűszert használ, mint más.


Ami jellemző még, hogy az idős embereknek és az erős dohányosoknak (vagy a kettő kombinációjának) erősen romlik az ízérzékelése, így, aki kóstolgatva főz, az gyakran elsózza az ételt.

Nagymamám ilyen volt, óriásian főzött, de utolsó éveiben ehetetlenül sós volt minden.


Hogy próbáljak válaszolni is, szeretem, ha van íze az ételnek, úgyhogy sósok, remélem nem túlzottan, csak átlagosan.

2013. jan. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sózok*
2013. jan. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem sózok. Nem egészséges a túl sok só, és amennyit a kész ételekből (sajt, sonka stb.) megeszünk, bőven elég.
2013. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy a fenébe lehet egy főtt ételt só nélkül megcsinálni?

Ezt nem is értem...

Attól, hogy a kenyérben van só, a húsleves még ehetetlenül íztelen marad...

2013. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!