Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha sörös "rétestésztát"...

Ha sörös "rétestésztát" szeretnék csinálni, akkor abban benne marad az alkohol tartalom, vagy sem?

Figyelt kérdés

Ezt a receptet kaptam:

Nálunk most sörös rétes sül, eszméletlen finom, és nagyon olcsó! Hozzávalók:

A tésztához:

- 25 dkg liszt

- 12,5 dkg margarin

- 1 deci sör. Lehet alkoholmentes is, én abból készítem a gyerek miatt. Lehet, hogy nincs otthon, de 140 Ft egy liter

A töltelékbe:

- 1 db alma

- fahéj

- porcukor


A lisztet, margarint és sört összegyúrod, két kis cipót formálsz belőlük, kinyújtod őket. Beleteszed a reszelt almát, arra a fahéjas cukrot, feltekered, esetleg megkened egy tojássárgával, és 1,5 óra alatt kisütöd


2013. jan. 21. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A sütés során az alkohol tartalom kimegy.
2013. jan. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az alkohol elpárolog, de az íz benne marad.a sör szénsavas, elhet ebben van a lényeg.

Amúgy fura a recept, valamit elírtál. 1 db alma ?

és a másfél óra sütés is nagyon sok szerintem.

2013. jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kimásoltam a receptet. Még nem próbáltam ki. Mondjuk a 25dkg lisztből nem sok lesz, lehet elég az 1 alma. A sütés nekem is soknak tűnik, de eddig bármit sütöttem, mindig változtatnom kellett az időn.
2013. jan. 21. 10:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Háát nekem még mindig fura az egy darab alma, talán egy kiló lehet az.

én pitét 30 deka lisztből csinálok, és két kiló alma belemegy, ami megpucolva tisztán kb másfél kiló.

de hogy osztasz el két rúd tésztába egy szem almát? gondold végig, esetleg nézz utána még a recept hitelességének.

2013. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hmm még nem gondoltam bele azért alaposabban. Mert először az alkohol részt akartam tisztázni, ugyanis van egy pici lányom, meg terhes is vagyok. Szóval nincs épp szükségünk rá :)

Viszont almából nem csak 1db van itthon, majd meglátom mennyi fér bele.

2013. jan. 21. 10:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, ha valakit érdekel... :) 3 almát tettem bele és kb 35 percig sütöttem 180 fokon.
2013. jan. 23. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!