Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell darálthúsból szép...

Hogy kell darálthúsból szép piros fasírtot sütni, kezdő vagyok?

Figyelt kérdés

2013. jan. 25. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó minőségű pirospaprikát kell beletenni.
2013. jan. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz, egész egybesültre, vagy fasírtgombócokra.

a darálthúsba van aki tesz pirospaprikát is, amikor befűszerezi.ha pogácsékat sütsz belőle, forgasd prézlibe, és bő zsiradékban süsd, gyakran forgava két vila segítségével. ha megszúrva nem jön belőüle húslé, akkor már jó, és addigra más szép piros a külseje is.

az egybesült vagy a stefánia ( keménytojással töltött ) az

annyiban más, hogy én azt nem prézlizem, hanem amikor kész rudakat a zsírozott tepsibe teszem, vizes kézzel alaposan átsimítom, és így szép piroskás kéreg lesz rajta.

2013. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Fasírtgombócokra gondoltam, részletes receptet megköszönnék, és köszönöm az eddigi válaszokat is.
2013. jan. 25. 18:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahány ház, annyiféleképpen csinálják. Én legkisebb lángon szoktam fedő alatt sütni a fasírtpogácsát, szintén prézlisen, amíg jó ropogósra nem sül a kérge. Fűszerezni viszont érzésből szoktam.
2013. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ahogy én csinálom:

fél kg d.hús.

2-3 szelet kenyér

2-3 gerezd fokhagyma

1 tojás ( v kettő látod h áll össze)

piros paprika,

bors

pici delikát

össze gyúrom gombócokat csinálok belőle,majd megforgatom zsömle morzsában és megsütöm.

az olajat felforrosítom,bele teszem a fasírtot,és középlángon sütöm:)

isteni finom,piros ,ropogós.

2013. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Fél kiló darálthúshoz szoktam 2 zsömlét, vagy annak megfelelő kenyérbelet összetépni, egy pici tejjel/vízzel meglocsolni, hogy morzsalékos legyen, de ne lutykos.

a daráthúsba először reszelek 2-3 gerezd fokhagymát, majd azutan reszelem a közepes fej vöröshagymát.

ezeket összegyúrom , 1 tojást is teszek hozzá, majd kezdem fűszerezni. só, bors, őrölt kömény, kis majoranna, pirospaprka.

jól átgyúrom kézzel megint, és én nyersen is megkóstolom.

ha kellő fűszeresnek találom hagyom egy kicsit érlelődni, pihenni. (van hogy már előző este begúrom, úgy még ízletesebb )

az állagának olyannak kell lenni, hogy könnyen formálható kis gombócokat tudjuknk szakítani belőle. ezeket a tenyerem között böngyörgetem, majd prézlibe forgatom. egy kissé ellapítom, és úgy sütöm ki forró zsírba.

először mindkét oldalán összekapatom a prézli, majd lasbb tűznél többször is forgatva sütöm készre.

néha nem árt alá is nyúlni egy lapáttal, hogy ne ragadjon le.

2013. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

5. MIÉRT KELL MINDENBE DELIKÁT ???

ne haragudj de nem értem az olyanokat akik mindenbe tesznek egy "pici,, delikátot az csupa csupa ízfokozó régen én is úgy csináltam mindent szinte de amióta szakácsnak tanulok nem teszek bele mert rájöttem hogy nem kell mert csak műanyag ízfokozó főleg a fasírtba miért kell semmi ilyet nem kell bele rakni

én úgy tanultam a fasírtot hogy

-darált hús

-tojás

-vízbe beáztatott a zsemle/ék majd kinyomkodom

-őrölt bors

-só

-jó minőségű őrölt paprika

(ha túl hígnak érzed tehetsz bele zsemlemorzsát is)

és ezt bő napraforgó olajban megsütöm

(nem elfelejtettem leírni hanem direkt hagytam ki a zsemlemorzsába való forgatást mert nem kell)

2013. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 doboszoli ***** válasza:
100%

Kedves szakácstanuló!

A fokhagyma is tilos a fasírtba?))

Amúgy az ételízesítő mellőzésével egyetértek, de aki szereti, ám használja.

2013. jan. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
ahogy elnézem igazad van azt most kifelejtettem bocsánat
2013. jan. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

És szerintem a háziasszonyok többsége szerint a prézlibe forgatás sem ördögtől való.

A "kell és nem kell" szót jobb ha kihagyjuk a hozzászóllásainkból, mert ugyanúgy érvényes, mint a "soha se, mond, hogy soha ".

Ahány konyha, annyi ízlés, még szűkebb családi körben is,

Igaz az a római mondás, miszerint az ízlés nem vitatéma.

Olvassuk el figyelmesen egymás receptjeit/szokásait, és vonjuk le belőle a számunkra hasznos/vagy kevésbé hasznos tanulságokat,és próbáljunk heves reakciók nélkül reagálni a feltett kérdésekre.

A magam részéről sokat tanultam - korom ellenére - az oldalon megjelent hasznos válaszokból, mondhatatom sokkal többet, mint a híres receptes oldalaktól.

Csak remélem, hogy mások is így gondolják, és az oldalt nem keverik össze a versenyszférával.

Minden jó ötletre, receptre "vevő" vagyok és a saját tapasztalataimat is szívesen osztom meg másokkal.

2013. jan. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!