Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Almás rétest hogyan kell...

Almás rétest hogyan kell készíteni?

Figyelt kérdés
vennék rétes lapot, és abba hogy miként töltsem meg?
2013. jan. 26. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon egyszeru figyelj:

Hozzávalók:

11 evőkanál liszt

1 tojás

3 evőkanál cukor

15 dkg margarin

1 csomag sütőpor

A töltelékhez:

sok alma

sok fahéj

3 evőkanál cukor

Elkészítés:

A tésztát összeállítjuk, két részre osztjuk. Az egyik tésztát egy kivajazott-lisztezett közepes méretű tepsibe simítjuk. A tölteléket a hozzávalókból elkészítjük, és ráhalmozzuk a tésztára. A másik tésztával beborítjuk, és villával megszurkáljuk. Előmelegített sütőben 180 fokon készre sütjük. Akkor jó, ha a teteje szép rózsaszín.


Megjegyzés:

Nagyon finom, omlós, linzerszerű a tésztája, próbáljátok ki, garantált a siker. Túróval is megtölthető, úgy is nagyon finom.

en igy szoktam de a tököt nyugottan hagyd ki ha nemszereted.

2013. jan. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, ez nem rétes, hanem almás pite...

Igen, készítheted rétes lapból is. Sütőpapírra terítsd ki az első lapot, kend meg olajjal vagy tejföllel, rá a következő lap, kenés. Legalább 4 lapot tegyél egymásra, hogy legyen tésztája is a rétesnek.

Az almát reszeld le, ízesítsd pici cukorral, fahéjjal. Én meg szoktam párolni, míg elfő az alma leve, van, aki csak kicsavarja. Tedd a kiterített lapra egy csíkban, majd a tésztát a sütőpapír segítségével tekerd fel. A rúd tetejét kend meg tojássárgával és mehet is a sütőbe. Használhatsz még leveles tésztát is, ott nem kell a lapokat egymásra helyezgetni, csak kinyújtod - nem túl vastagra - töltöd, sütöd.

2013. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!