Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami tojásos reggeli/vacsi...

Valami tojásos reggeli/vacsi ötletet adnátok?

Figyelt kérdés
Rengeteg tojásunk van most itthon, de nem a szokásos módon szeretném elkészíteni (bundás kenyér, rántotta, tükörtojás, tojáskrém)
2013. jan. 27. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Omlett. Kedved szerint keverhetsz hozzá bármit (sonka, szalonna, gomba), de magába is jó. Igaz egy fej saláta, vagy valami zöldség jó lenne hozzá, de én magába is szeretem. Sokan úgy csinálják hogy kicsit felverik a tojást (kézi habverővel) és tejet öntenek hozzá, sózni, borsozni. Én teszek hozzá 1-2 evőkanál lisztet, hogy kicsit sűrűbb legyen. Nem annyira mint a palacsinta tészta de ne legyen folyós. Csinálhatsz még holstein szeletet, ez voltaképp sült husi és egy tükörtojás van rátéve, de inkább ebédnek jó. Rengeteg recept van hozzá a neten.
2013. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja olajban v. vajon kell kisütni, mint a palacsintát, csak kicsit vastagabbra kell hagyni.
2013. jan. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Töltött tojás

Megfőzöd, hosszában kettévágod, a sárgáját kevés vajjal, tejföllel, sóval, borssal, apróra vágott hagymával, esetleg petrezselyemmel összedolgozod, és visszatöltöd. Ha akarod lehet rá egy kis tartárt is.

2013. jan. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kaszinó tojás, az is hasonló, mint amit utolsó írt. 1. voltam.
2013. jan. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ham adn Eggs :


Nekem a kedvencem igy elkészitve.


Tarját vagy gépsonkát kevés zsiradékon elkezdek sütni a tarjára bármilyen szeletelt sajtot teszek és erre ütöm a tojásokat . Ha tarját teszek bele akkor nem sózom amikorr kész csak borsozom mert a tarja elég sós .. Nekem füstölt sajttal a legfinomabb.. nálam midig lágy atojás közepe..

2013. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

majonézes tojássaláta

[link]

kaszinótojás

[link]

töltött tojás több verzióban

[link]

tojáskrém

[link]

2013. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Frittata. Vagy csinálj sárgatúrót.
2013. jan. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!