Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség a tengeri só...

Mi a különbség a tengeri só és a sima só között?

Figyelt kérdés
A főzős műsorokban mindig tengeri sót használnak. Talán valamivel egészségesebb lenne mint a sima asztali só?

2013. febr. 4. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Só: NaCl

Ez a vegytiszta só. Ha ezt bányásszák, vagy tengervízből nyerik ki, nyilván más 'szennyező' vegyületek lesznek benne. Ezek a szennyeződések nem feltétlen rosszak nekünk, tehát a szennyeződés itt nem negatív értelmű szó.


A só mindenképpen jó, az emberek legnagyobb része nagyon jól tolerálja, és szükségük van rá. Néhány rágcsálókon végzett kísérlet elindított persze pár sóellenes divathullámot, amik hasonlóan a zsírfóbiához követelnek áldozatokat.


Ma a sót nem úgy lehet csoportosítani, hogy tengeri só vagy kősó, hanem hogy tiszta só (NaCl) vagy kálium kloriddal (KCl) dúsított só.

A továbbfejlesztett só hivatott a 'káros' NaCl beviteli mennyiséget csökkenteni, ahogy lenni szokott így csak problémákat teremtve..


Tehát a só amíg só, mindegy hogy sima só vagy tengeri só, jó cucc. Amint az ember óriási erőket bevetve beleavatkozik, már trükkösebb lesz a játék mert a só már nem teljes mértékben só, hanem egy élelmiszeripari zombi, adalékokkal és jó kis káliummal, üdvözlöm magunkat egy élő közvetítésű emberkísérletben.

2013. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Egyszer annyit tudni kellene hogy minden só tengeri só!A sóbányák a földön ahol vannak ott valamikor tenger volt, ezt is illő volna tudni! Másodszor analfabéták miért tartják a tengerből lepárolt sót egészségesebbnek a tisztítottnál, mikor ez hülyeség! A tengerbe ürítenek a tengeri állatok ha ezt a vízet bepárlom az miért is egészséges?Sózni a NaCl kell nem a szemét!
2013. febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Köszi a választ! :) Ez a só, amit kaptam konkrétan 'görög tengeri só'.

Kedves Második! Elég bunkó vagy, én semmi rosszat nem mondtam, csak arra voltam kíváncsi, hogy valóban egészségesebb-e a tengeri, mert mindenhol ezt fújják. Te azt honnan veszed, hogy én nem tudom hogy minden só tengeri só? Nem gondolod, hogy először kérdezz és csak utána vádaskodj és titulálj analfabétának?! Ennyit ILLENE TUDNI te iskolázatlan nagyokos!!!!

2013. febr. 4. 20:58
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
A legröhejesebb az hogy aki azt állítja hogy a tengeri só egészséges fogalma nincs mit tartalmaz a NaCL-on kívűl!Egyáltalán nem tartalmaz csodaszereket mert mert az össztartalom 80%-ában magnéziumkloridot tartalmaz ami miért is csodaszer?
2013. febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

"Ennyit ILLENE TUDNI te iskolázatlan nagyokos!!!!"


Hát igen én csak egyszerű vegyész vagyok!Éljen a minél nagyobb hazudozás és félrevezetés!

2013. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez a MgCl az én gyomromnak elég meredek állítás volt.

[link]

2013. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
Arról már nem is beszélve hogy a tengeri só alatt drágán adják a nagy semmit!
2013. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A második válaszoló stilusa ugyan elég sok kivánnivalót hagy hátra, de legalább is az elsö mondataiban van igazság:


"minden só tengeri só!A sóbányák a földön ahol vannak ott valamikor tenger volt,"


Ez tényleg igaz.


Az meg, hogy ma a tengeri sót tartják jobbnak, kizárólag üzleti fogás, mert sem izben, sem összetételben nincs a kettö közt különbség.

2013. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"A magnézium-klorid a magnézium klórral alkotott sója, melynek képlete MgCl2 anhidrát (vizet nem tartalmazó) formában, hidrátként pedig MgCl2(H2O)x. Általában tengervízből állítják elő."


Te tudod mit idéztél?

2013. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2013. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!