Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 7 felnőttnek (+2 kisgyerek de...

7 felnőttnek (+2 kisgyerek de ők nem esznek sokat:D) mennyi csirkehúsból készítsem a főfogást? Köret lesz hozzá bőven, többféle is, előtte tíz óra körül meg szülinapozás tortával.

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mi lesz a főfogás. Nem mindegy, hogy rántott csirke comb, vagy sajtos tejfölös csirkemell!
2013. febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha rántod, akkor a felső-combot készíteném, 7x2=14+2=16 db-ot.

Ha valami raguszerűt készítenél, zöldségekkel sütve-párolva, akármilyen mártással+rizs, hasonló körettel, akkor mellehúsát, és szerintem elég lenne hozzá 8-10 csirke melle.

2013. febr. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
csirkemell filé lesz fűszeresen lesütve
2013. febr. 7. 08:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Személyenként egy fel mell, minimum. 20dkg a "hivatalos" adag.
2013. febr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Felnőtteknek három szelettel, a gyerkőcöknek két szelettel számolj. szeletek 12 dekásak legyen kb.
2013. febr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az is kérdés, hogy milyen étkűek azok a felnőttek.

Nekem van cingár 48 kilós anyuka barátnőm, és 110 kilós két méteres "medve" férfi barátom (barátnőm férje), szóval nem mindegy, hogy melyikből hány van. :o)


Én egy átlagos méretű csirkemell feléből 4 szeletet szoktam csinálni, amiből én max. két szeletet ennék meg.

Én a 2 felnőtt-két gyerek felállásra (ami nálunk adott) egy csirkemellet készítek el, és abból mg van, hogy marad is.


Én 3 egész csirkemellet csinálnék ennyi emberre, ha nem nagyobbak átlagos étkűnél.

2013. febr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
7 felnőtt + 2 gyerek részére kétlem, hogy elég lenne összesen 3 csirke mellehúsa. Mármint, ha csirke, ha kb. egy éves tyúk, akkor meglehet, de ezek a bolti csirkék mellehúsa, olyan kicsik, hogy a tányéron alig látszik meg. :))))
2013. febr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

biztos ami biztos alapon másfél3két kiló filét lesütök aztán legfeljebb másnap is azt esszük

köszi a válaszokat

2013. febr. 7. 09:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is a biztonságos mennyiségre készülj, annál kínosabb nincs, amikor üres marad a pecsenyéstál és látni, hogy még szedtek volna.

a maradék sültet később hússalátának, pástétomnak is elkészítheted.

Ráadásul ezek a mai vizes csirkemellszeletek sütés közben felére összemennek, mint a Samu nadrágja :)

2013. febr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!