Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Töltelék sertésmájból?

Töltelék sertésmájból?

Figyelt kérdés

Sertésbájból szeretnénk tölteléket készíteni, de semmi husiba nem lesz betöltve, csak magában megsütve.


Biztos másabb íze lesz, mint a csirkemájas tölteléknek

Valami praktikát tudtok ajánlani, hogy érdemes elkészíteni?



2013. febr. 12. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Süsd le egy kis hagymán, daráld meg, és keverd össze a szokásos áztatott zsemlés/kenyeres, tojásos , petrezselymes tölteléknek valóval. fűszerezd sóval, borssal majorannával, majd zsírozott tepsibe terítve, vagy vizes kézzel megformázva megsütheted. finom lesz.
2013. febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első irta csak elötte áztasd be pár órára fokhagymás tejbe a májat..
2013. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azért csak variálnék rajta egy kicsit:

Kelkáposzta-levelet forrásban levő sós vízben egy pillanatra megfuttatnám. Amikor kihűlt, az elkészített tölteléket beletekergetném a levelekbe. Paníroznám és úgy sütném ki.

Egyrészt tartalmasabb is lenne, másrészt biztosan nem megy sülés közben szét a fincsi májas tölteléked.

Persze ez csak egy ötlet, én csináltam már így is.

2013. febr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még annyit, ha esetleg félsz, hogy a tepsihez sül, zsírozott/olajozott sütőpapírt tehetsz alá. ha kiveszed a sütőből tedd vizesruhára a tepsit, így a keletkező párától

szépen elengedi a tepsiben sültet.

2013. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Jelentem elkészült és nagyon finom lett. Mondjuk inkább májpástétom lett, mert volt majdnem fél kiló a máj és a kenyér is kb. annyi. Több kenyeret nem mertünk bele rakni, mert akkor még hétvégén is azt ehettük volna. Így remélem ma este már el fog fogyni :)

2013. febr. 13. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!