Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mennyi idő naponta...

Golden Gate kérdése:

Szerintetek mennyi idő naponta, ha 7 emberre kell főznöm?

Figyelt kérdés
Egy olyan alkalmi munkát ajánlottak, ahol 7 főre (3 felnőtt + 4 gyerek) kellene főznöm, akár heti 5 nap vagy heti 7 nap. Eddig maximum 4 főre készítettem kaját (ebédet vagy vacsit), és még az is idő lesz, hogy felkészüljek arra, hogy megismerem az ízlésüket, és az alapján új fogásokat tanulok meg. A napi bevásárlás kb mennyi idő lehet? (Bp)

2013. febr. 19. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lesz segitséged akkor napi3-5 óra + ami a bevásárlással elmegy . Persze ez a menütöl is függ ..

Az sem mindegy hogy hogy tudod beosztani a munka folyamatok idejét az még + vehet el idöt ha ügyes vagy akkor persze ez az idő csökkenhet .

2013. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ne naponta vásárolj be, hanem hetente egyszer, naponta csak tejet/kenyeret/friss salátát vegyél.

Ha eddig 4 före már föztél rendszeresen, akkor ahhoz képest alig több 7 személyre fözni - legfeljebb a zöldségfélék tisztitása, húsok darabolása vesz kicsivel több idöt igénybe.


Az izlésüket megismerni nem lesz nehéz, ha elöre megbeszélitek, hogy mi mit NEM szeret vagy NEM ehet (mert az sokkal fontosabb, mint a kedvenc ételek listája, ugyanis elöfordul hogy ugyanazt az ételt nem egyformßan fözitek, és ha a nemszeretem hozzávalót te beletennéd, akkor már kész a baj).


Az interneten ele´g sok receptet tudsz keresgélni, könnyen tudsz újabb ételeket tanulni.

2013. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha 1 főre főzöl ha 7-re ha 100-ra ugyan annyi idő megfőzni. Ha van kepésítésed akkor az anyag beszerzés és feldolgozás is gyors. Ha valaki felfogad valakit főzni, nem hiszem, hogy pacal, meg csülök pöröltet kell főzni. Valószínű, hogy modern konyhára vannak rá állva.
2013. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy a 4 főre főzött kaja mennyisége alapján pl. felforr 5 perc alatt, a 7 főre felkészített pl. 8 perc alatt forr fel, mivel valamivel több. Viszont ha már felforrt, ugyanannyi idő alatt fog megfőni, e tekintetben a mennyiség nincs hatással.

Az igen, hogy a nagyobb mennyiséghez pl. több zöldséget, krumplit, hasonlókat kell pucolnod, előkészítened, stb.

2013. febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket. Nem, nincsen képesítésem, teljesen laikus vagyok, és nem mondanám, hogy szakember főzésben, vagyis feleségként - anyaként megfelelt, de nem ilyesmivel kerestem eddig a kenyeremet. Az élet azonban rákényszerít, mivel semmi más lehetőséget nem találtam, más melóra nincs lehetőségem. Vagyis félek ettől az egésztől, de hitelünk van, és valamiből ki kell fizetnünk, nem válogathatok. Kérdés, hogy bele tudok-e tanulni? Megbíznak bennem emberileg, a szakértelemről nem volt szó. Nyilván a betanulás is egy folyamat.
2013. febr. 19. 17:08
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha a családodnak már föztél rendszeresen, akkor elvileg meg tudod ezt is tanulni, illetve rendesen csinálni.


Ha a család rendes, akkor segiteni fog téged annyiban, hogy elmondják neked, hogy mit szeretnek, és mit nem, ha valami nem izlik nekik, akkor megbeszélik veled, hogy mit szeretnének máshogy - mert ugye nekik lehet másmilyen az izlésük, mint neked, szóval ilyenen nem szaba megsértödni -, akkor szerintem nyugodtan vágj bele.

2013. febr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Még egy tipp: lehet, hogy jó lenne eleinte megbeszélni pár napra/egy hétre elöre, hogy mikor mit fözz, közösen összeszedni egy tervet: minden családtag elmondhatja, hogy mit szeretne enni és ezek alapján egy változatos heti menüt össze lehet állítani. Ha van elöre étrend, akkor könynebb a bevásárlást megszervezni, nem kell állandóan valamit venni, hanem elöre több napra be udod szerezni a hozzavalókat.
2013. febr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha bármi kérdésed van írhatsz nyugodtan privátban igaz 1 éve végeztem el a szakács szakmát, de szakmai gyakorlatom kitűnő lett. Alapvető ha oda mész elsőnek kérdezd meg, hogy a családban nincs-e valakinek valamilyen élelmiszere allergiája vagy érzékenysége. Ez már egy jó pont ha te kérdezed és nem ők mondják. Érdeklődj az ízlésük felől és akkor állíts is össze egy heti menüt. Megértelek én is most vesztettem el az állásom és én is még édes anyámmal élek és most, hogy elvesztettem az állásom nagy kiesés az a 110.000 ft. Nekünk is van hitelünk igaz már csak a hitel negyede.
2013. febr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is 6-7 főre főzök, igaz csak heti 3 napot. sokszor előre lekészítek dolgokat seste, pl húsok előkészítése, fasírt összeállítása, pácolás ilyesmi. ,de így is elmegy 3-3,5 óra, hogy teljesen kész legyek a menüvel. ebben sütisütés nincs, az egy külön fejezet.Persze én a családra, így a bevásárlás tervezetten előre megvan, így az sincs ebbe az időbe számítva.

ha másokra főznék én is letisztáznék sokmindent előre, hogy meglepetés ne érjen.ha komoly a munka nem árt egy próbahetet tartani, utána meg majd meglátjátok.

2013. febr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hogy naponta mennyi idő?

Ha napi 4 órát veszünk arra, hogy konkrét főzés, különösen, ha a gyerekek miatt a sütit, rágcsálót is neked kell csinálni. További 2 órát számolhatsz akár aznapi, akár előző napi előkészítésre = zöldség pucolás, hús darabolás, klopfolás, hasonlók.

Ez már napi 6 óra.

Ha még heti egyszer mégy nagybevásárlásra, azzal eltelik minimum 4 órahossza + számoljunk heti 2x2 órát friss kenyér, tej stb. Vagyis heti további 8 óra = napi átlagban 1 óra bevásárlás.

És még napi 1 óra (minimum) mosogatás, stb. = ez napi 8 órás munkaviszony, ha nem heti 5 nap (hétfőtől-péntekig), hanem heti 7 nap, a járandóságnak ezt tükröznie kell!!!

2013. febr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!