Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok írni egyszer, jól...

Tudnátok írni egyszer, jól bevált receptet kezdőnek?

Figyelt kérdés
Olyan recept kéne, amit egyszerűen el tudok készíteni és nem tart nagyon sok időbe. Kezdő vagyok, szóval ne bonyolultakat. Sütésre - főzésre egyaránt lehet írni. 14/L

2013. márc. 18. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:

♥ ♥ ♥ Ez egy nagyon jó Gyümölcstorta Recept :

(én is ezt szoktam használni)



HOZZÁVALÓK A TÉSZTÁHOZ :

- 4 tojás

- 18 dkg cukor

- 14 dkg liszt

- 10 dkg margarin (olvasztva , TeHáT nem folyékony állapotban , hanem puha állapotban,)

- plusz lehet ,DE NEM MUSZÁJ, bele tenni almát vagy barackot...


KRÉMHEZ :

- 1 csomag puding (főzős)

- 1 tojássárgája

- 5 dkg margarin

- egy csepp citromlé (de elhagyható)


ELKÉSZÍTÉSE :

(1) A tojásfehérjéket cukorral felverjük, hozzáadjuk egyenként a sárgájukat, az olvasztott margarint, végül a lisztet. Ezeket botmixerrel összekeverjük, majd a masszát gyümölcstortaformába öntjük és előmelegített sütőbe 180C° fokon 10-15 percig , (Tűpróbáig) sütjük.


(2) A hagyományos módon pudingot készítünk amikor besűrűsödik hozzáadjuk a margarint , a tojássárgáját, és alaposan elkeverjük, -hozzácsepegtetve a citromlét.- ( gyors mozdulatokkal , nehogy a tojás "kiüssön", rántotta legyen :D).


(3) A tortalapot kivesszük a formából, és a pudingos krémet rákenjük ( én az egészet rászoktam , de ahogy gondolod).

EGY NAPOT HŰVÖS HELYEN ÁLLNI HAGYJUK , a pudingos krém nem fog becsomósodni, vagy ilyen bőrös lenni.

Finom krémes állaga lesz,

TETEJÉRE : TEHETÜNK FAHÉJAS-CUKROT , EZ KICSIT "MEGDOBJA" FŐLEG HA ALMAKARIKÁKKAL DÍSZÍTJÜK A TETEJÉT MÉG.


*.* Sok Sikert Mindenkinek Hozzá és Bon Appetit !

HA ÉDESRE VÁGYOK ÁLTALÁBAN ÉN EZT SZOKTAM ELKÉSZÍTENI , NAGYON SZERETEM !!!!!! ♥ ♥ ♥


*Még megjegyzem a Gyümölcstortaformát én Formaleválasztó spray-vel szoktam befújni , DE ha nincs otthon ilyened akkor vékonyan olajjal kikenheted szerintem vagy langyos margarinnal :)

Vagy valami spriccelős flakont veszel, és nem kell attól tartani , hogy túl vastagon kented be.

De gyakorlatilag ez a Formaleválasztó Spray is (növényi) olaj. ( Én TARANT-ot használok, megvagyok vele elégedve, sokáig kitart megéri az árát, 1.270 HUF. )

2013. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rántotta

Omlett

Zöldség párolva

Tepsis krumpli

Bögrés süti

Tojás leves

Panacotta

Csirkemell párolva/ rántva

kruplipüré

bundás kenyér

Paradicsom leves

Rakott krumpli

sajtos rúd

Rántott leves

Gombapörkölt

Tükörtojás

+ a kedvencem cipóban sült tojás


Ha kell valamelyiknek a receptje írj privibe :)

2013. márc. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk a házi sportszelet nagyon bevált, kezdő koromban 50 perc volt, mosstmár csak 35 perc az egész:

Ez egy süti, de főzni kell:)

25dkg margarin+

25dkg porcukor+

2dl tej +

3evőkanál kakaópor(nem Nesquick, hanem a hormális, sütésre való)

ezeket össze kell főzni, ami azt jelenti, hogy felrakod a tűzhelyre és addig marad(közbe kevergeted), amíg a vaj teljesen el nem olvad


Utána leveszed a tűzről és hozzákeversz 50dkg daráltkekszet (lehet boltban venni,a házi nem jó)+

kb 5gramm rumaromát


Ezt kirakod egy alufóliával kibélelt kb 30x40cm-es tálcára egyenletesen, ha szeretnéd, bevonod étcsokival:

1 táblát mikróban megolvasztasz és hozzákeversz egy evőkanál olajat ezzel bekened a tetejét(első alkalomra annyira nem lesz szép, de az nem baj)

Berakod a hűtőbe és amikor megolvadt a csoki, felvágod tetszőlegesen(Kb feleakkora téglalapokra mint egy igazi sportszelet) és lehet enni.


Jó étvágyat!

Ha suliba kell és hétköznap kell emgcsinálnom, mindig ezt megcsinálom mert kevesebb mint egy óra és másnap kb 5 perc alatt elfogy :)

2013. márc. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ELőző válaszadó vagyok:

A család még ezt is nagyon szereti, bár a gyúrogatás kissé időigényes, de ha ráérsz, simán meg lehet csinálni ez kb 1 óra: [link]

A suliba kellett kampányolnia z osztálynak és ezt osztogattuk a folyosón. AZon kaptuk magunkat, hogy akinek már adtunk, mindig visszajön még 1 sütiért :)


JÓ étvágyat!

2013. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 DeAnn ***** válasza:

Spagetti, ahogy én csinálom:

2 babkonzerv (nem sólet, csak sima sós lében)

2 kukoricakonzerv

1 doboz sűrített paradicsom (500 ml)

1 üveg szeletelt gomba

2 fej hagyma

1 kg darált hús

1 kg spagetti tészta

só, bors, oregano, bazsalikom, majoranna


Odateszek vizet forralni a tésztának. Ha felforrt a víz, beleteszem a tésztát, ha megfőtt leszűröm és kevés olajjal összekeverem, hogy ne álljon össze. A hagymát felkockázom, kevés olajon megpirítom. A húst beleteszem, megvárom, amíg kifehéredik, ezután ráöntöm a paradicsomsűrítményt, a babot, a kukoricát és a gombát is, majd rá a sót, borsot és a fűszereket. Kóstolgasd, és ha nem jó, fűszerezd tovább. Ezután max. 20 percig főzöm és kész is a spagetti.

2013. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!