Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akik nem szeretik a cukros,...

Akik nem szeretik a cukros, menzás, betűtésztás paradicsomlevest! Szerintetek érdemes kipróbálni a sós verziót?

Figyelt kérdés

Olyanokhoz szólna a kérdésem, akiket a hideg ráz a gyerekkori cukros paradicsomlevestől, mert nálam ez a helyzet. Gondolkodom azon, hogy készítenék egy mediterrán vagy épp bazsalikomos paradicsomlevest, de nem tudom, be merjem-e vállalni.


Azoknak, akik amúgy nem szeretik a cukrosat, ízlett a sós verzió? Alapvetően szeretem a paradicsomos ételeket, de ezen már olyan régóta rágódom...nem szeretek ételt kidobni :)


AKinek esetleg van bevált receptje, ki is segíthetne vele, köszi!



2013. márc. 22. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Én sósan szoktam csinálni,nagyon finom,leirom


Hagymát (kis fej felét) és fokhagymát (3-4 cikk) nagyon apróra vágok össze,kevés zsiron megdinsztelem.Sűritett paradicsomot öntök rá (1 nagy doboz,az a kb 3 decis),majd fűszerezem,bazslikom,petrzselyem,só,bors.

Tészta bele,higitom vizzel,és főzöm amig a tészta nem jó.

Főzés közben is szoktam higitani.

Ha nem egyszerre fogy el,akkor különs zoktam a tésztát főzni,ne szivja be.

2013. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

el vagyok még


fűszerezett paradicsomlével is szoktam,akkor kevesebb viz kell,kevesebb fűszer

(bár sokszor megveszem,hogy paradicsomleves lesz,de hamarabb megiszom és jó a sima sűritett pariból is)

2013. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi csípősen és sok zeller zölddel szeretjük, pici cukrot teszek bele, és sót is, szerintem bazsalikommal is finom lehet.
2013. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem teszel bele semmi cukrot, akkor akárhogy fűszerezed, nagyon vad íze lesz. Főleg a bolti paradicsom.. Nem kell sok cukor bele.
2013. márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Van házi paradicsomunk nyáron, ha ezen múlik.


De rosszul fogalmaztam, lehet: az ÉDES paradicsomlevest nem szeretem, mert gyerekkoromban mindig azt kellett enni :)

2013. márc. 22. 16:39
 6/6 anonim ***** válasza:
A házi eltett paradicsom és a bolti sűrítmények is alapvetően csak savanyúak, illetve esetleg sót tartalmazhatnak (boltik ) hogy mennyire lesz édes, csak rajtunk múlik, de egy kicsi cukor mindenképpen kell bele, hogy a savasságot normalizáljuk.
2013. márc. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!