Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Maradékból újat? Sokszor van...

Maradékból újat? Sokszor van úgy, hogy egy nagyon kevés maradék marad, de az ember sajnálja kidobni. Átalakítási ötletekre szeretnék válaszokat kapni, de lehet, hogy adni is tudok.

Figyelt kérdés

#Maradékhasznosítás #újítás maradékból
2013. márc. 25. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Maradék pörköltböl: pizzára feltét ha már nem elég ahoz ,hogy gulyás legyen belőle ,vagy tarhonyás -rizses hús

Krumplipüréböl : pogácsa ,krumplis lángos , hercegnő burgonya ,dödölle

Rántott hús : szendvics ,zöldségekkel

sült hús : pépesitve ledarálva meleg szendvics

Fött hal hús : kiszálkázva pépesitve halas palacsinta Rántva ,vagy mint a hortobágyi -pörkölt szaftal vagy tejszines mártással

Babfözelék .Chillis bab

Hús leves ha tényleg kevés van bármilyen mártássá :tejszines ,paradicsom stb

Száraz kenyér : meleg szendvics zsemlemorzsa

Rizs : leves betét ,darált húshoz ,rakott dolgokhoz

nokedli :paprikás krumpliba tojásos nokedlinek ,

2013. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

itt is körbe tudsz nézni:


[link]

2013. márc. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem tegnapi ebédből maradt kevés főtt rizs, tejszinnel felöntöttem, adtam hozzá vaníliás cukrot és összefőztem, ha kihűlt, adok hozzá tojás sárgáját, annak a felvert habját, mazsolát és megy a sütőbe, így estére van rizskoch.
2013. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon jók vannak köztük :)

Én ma találtam magamnak egy újat ki, amit még soha nem csináltam. Maradt tegnapról egy bő merőkanálnyi mexikói zöldséges rizs. hús persze semmi, de kidobni sajnáltam volna. a párom palacsintát kért ebédre, így alkottam magamnak. A zöldséges rizst összekevertem majonézzel, és megtöltöttem magamnak három palacsintát vele. lekentem egy kis tejföllel, megszórtam reszeltsajttal, amit a mikróban ráolvasztotam.

Isteni finom lett.

Mégegyszer köszi a válaszokat, mindenkié hasznos számomra:)

2013. márc. 25. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!