Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az élesztőt futtasd fel egy...

Az élesztőt futtasd fel egy kevés tejjel mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tedd bele a langyos tejbe, egy kiskanál cukorral és amikor ilyen világosbarna hab van a tetején, akkor van felfutva:)
2013. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)
2013. márc. 28. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Vigyázz a tej langyos legyen,ne meleg!
2013. márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írják előttem, amikor olyan karfiolszerűen "burjánzik " akkor már jó.

de el kell mondanom az én első pogácsámat. ugyanilyen dilemmában voltam, de akkor még telefon sem volt, nemhogy net. gondoltam tejben megfőzöm, és amikor már majdnem kifut, akkor jó... :)

lett is olyan pogácsám, hogy még a kutya is vicsorgott rá, olyan kemény volt.

aztán elmeséltem anyukámnak, aki végre beavatott az élesztőfelfuttatás rejtelmeibe :)Azóta is emlegetjük, pedig ifiasszony koromban volt.

2013. márc. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de melegítenem kell a gázon??
2013. márc. 28. 17:33
 6/6 anonim ***** válasza:

egy pillanatig, és vedd is le, az ujjaddal érezni food, hogy csak langyos-e. ha egy picit is melegebb, akkor meg az a baj, megöli az élesztőgombákat.

utána is meleg, de nem forró helyen hagyd felfutni.

én úgy szoktam, hogy begyújtom takarékra a gázsütőt és nyitva hagyom kb 10 centire az ajtaját. a felfele szálló meleg elég, ha a gáztűzhelyre teszed a bögrét vagy edényt amibe készíted.

2013. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!