Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megsütött kelt tésztás sütemén...

Megsütött kelt tésztás süteményt le lehet fagyasztani? Amikor kiolvasztom, csak simán a hűtőben?

Figyelt kérdés
Fiam ételallergiás, én főzök neki a bölcsődébe. A héten 3-szor lesz valami olyan uzsonna vagy ebéd, ami kelt tésztás. Gondoltam, megcsinálom előre és lefagyasztom.

2013. ápr. 22. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fagyaszthatod. A szükséges, előtte való este kiveszed, hogy szobahőmérsékleten felolvadjon. olyan lesz, mint a friss.
2013. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen , lehet fagyasztani, de először egy tálcén egy sorban elhelyezve fagyaszd le, és amikor kőkeményre fagyott már, akkor kisebb tálcára már egymásra pakolva is teheted, hogy jobban elférjen. takard le egy papírtörlővel, és utána folpackozd, vagy neylonzacskózd be.ha esetleg pára keletkezne a zacskóban, a papír szívja fel és nem a süti.

Mindig csak annyit vegyél ki, amit másnap elfogyasztotok.

sima hűtőben másnapra kienged.

2013. ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyesével fagyasztottam le tálcán. Holnapra már ki is olvasztok egy adagot, kókuszos csigákat.

Péntekre pedig almás kalácsot fogok majd kiolvasztani, na arra kíváncsi vagyok!

2013. ápr. 23. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!