Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tudnék főzni a lent...

Mit tudnék főzni a lent felsorolt alapanyagokból, illetve szűkös keretemből 3 tagú családnak 4 napra?

Figyelt kérdés

Nem sok mindenem van itthon (liszt, tojás, olaj, 1 szarvacska tészta, fagy spenót, tej) kb ennyi van itthon, és mellé 1500.- amiből Péntekig kéne kihúznom élelmiszerrel egy 3 tagú családnak. Páromnak, hogy egész nap legyen mit egyen, lányunk oviban eszik, de hazaérkeztekor mindig éhes :)

Mit ajánlotok, amiből ezt a pár napot meg tudom oldani? Nem szenvedünk hiányt semmiben ez az első ilyen, még csak hasonló sem volt, éppen ezért gondoltam hogy rákérdezek mert nem szoktam különösebben az árakat figyelni. Ja és csak spar van nálunk.



2013. ápr. 22. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindegy, hány tojásod, mennyi tej, van?

Krumpli sincs?

Lehet főzni:


Tojás-pörkölt főtt tésztával

Tojásos tészta

Tojásos nokedli

Spenót tükör-tojással

Palacsinta fahéjas cukorral, vagy kakaóval (ha van otthon)


Ha veszel krumplit, akkor:

Paprikás krumpli

Krumplis tarhonya

Krumplis tészta

Krumpli-fasírt a spenóthoz

2013. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézz szét,mik vannak még otthon?


Befőtt,lekvár,bármilyen konzerv?

Krumpli,bármilyen zöldség??

2013. ápr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A héten még lehet grízes tészta lekvárral (ha van), paprikás krumpli, főzelékek, bableves, palacsinta, besameles tepsis zöldség (csak zöldség kell még hozzá). Hirtelen ennyi jutott eszembe, persze attól is függ mi van még otthon.
2013. ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. nap: Spenót tükör vagy főtt tojással, minden van hozzá.

2. nap: Bableves és palacsinta, fél kiló bab kell és pár szál zöldség. Csipetkét tudsz bele csinálni és a palacsintához sem kell semmi. Max. egy csokis puding a töltelékhez.

3. nap: Gombapörkölt szarvacska tésztával: a gomba úgy látom, most akciós, és kell még 1-2 fej hagyma.

4. nap: valószínűleg az akciós sertés-marha darált húsból csinálnék valamit (pl: húsgombóc paradicsommártásban, fasírt), de azt nem tudom, mennyire megbízható ebben a tekintetben a Spar.


A 40 deka darálthús 429 ft, a fél kiló gomba 289, ez eddig 718 ft. Kell még egy fél kiló bab, vagy pár babkonzerv, egy pár szál zöldség, 1-2 fej hagyma. Erre elméletben a maradék 782 forintnak elégnek kell lennie. Esetleg, ha az olcsóbb, akkor bab helyett lencse leves. Talán még egy kisebb darab kolbász is belefér a levesbe.

2013. ápr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A dolog nem szokatlan, volt már, hogy a részlet elvitte a kosztpénzt...

Hétfő: Tojásos nokedli, keress hozzá savanyút a spájzban, vagy a uborkából ubi-sali. (max.100 Ft-ot költöttél) az uborkára.

Vacsi lehet ugyanez.

Kedd: Húsleves:( répa (100),5 szem hagyma ( 150) ebből csak egy kell, 1 szál petrezselyem gyökér(50),1/2 kg sima olcsó csont (150). Levesbetét 1 tojásból reszelt tészta. A leveszöldséget kiveszed, összetöröd, liszttel, tojással, só+bors, összekevered, kisütöd krokettnek.Ehhez veszel 1 kg rizst és főzöl belőle egy 4 dl-es bögrével.(300). Ma 800 Ft-ot költöttél.

Szerda: 1 db 40dkg-s Húskonzerv(200),1 kis sűrített paradicsom (100)1 hagyma lekockázva lesütve, oregano,jól összeforralod, mehet a szarvacska tésztára. Vacsi ugyanez.(Ma 300 Ft-ot költötték)

Csütörtök: Spenót, tükörtojás, az 1 kg krumpliból néhány szem főzve. (150) Este ugyanez vagy palacsinta (vízzel).

Péntek: Krumplis tészta , este Tejberizs.

És maradt 150Ft-od.

2013. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat nagyon hasznosak voltak.

Nem is gonsoltam volna, hogy 2 napnál többet ki lehet hozni belôle.

sajnos sem lekvaram sem krumplim nincs.

Az 1. válaazolónak: 3 l tejem van itthon 12 tojásom.

Közben változott a helyzet mert párom holnap kap egy kis pénzt.

A lányom nem szereti a palacsintát és a t. nokedlit sem de ô ilyenkor tejbegrízt szokott kapni vacsira ha olyat fôzök ami t ô nem szeret.

Mivel párom munkahelyén nincs hûtô és melegíteni sem tud mit javasoltok, hogy nap mint nap csomagoljak neki de változatos is legyem. Fôtt kaja kilôve? napi 6 zsömlét szokott általában vinni.

2013. ápr. 23. 06:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A zöldségkrokett is jó hűtés nélkül a zsemlébe, de ha fél kiló húsból csinálsz (hozzá kb. frissen fél kiló kenyér megszárítva)fasírozottat, (kb. 20 kis pogácsa)az is simán eláll a szendvicsben. Süthetsz egy hagymás omlettet is kevés olajon teflonban, azt is jól lehet zsemle között tárolni. Az eddigi hozzávalókból tudsz sütni egy olyan kelt tésztát ( Lidl-ben olcsó porélesztő), mint a bukta, csak sósat, és belesütsz zöldségeket, vagy főtt húsból sok borssal, paradicsommal tölteléket, de akár a rántottát is. Mind el fog állni egy napig és érdekes.
2013. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a férjemnek a szendvicskérdést úgy oldottam meg, hogy vettem egy hűtőtasakot. két kisebb jégakkut még neylonba csomagolok, hogy ne legyen vizes, ha olvad. mellette bármilyen szendvics kihúzza 6-8 órán keresztül.

általában füstölthúsos,(házi sonka,kolbász,szalámi) házi májkrémes, töpörtyűkrémes , hagymás rántottás... stb szendvicseket készítek. szalvétába és folpackba csomagolom.egy kis dobozba teszem a savanyúságot, vagy éppen az idényszerű friss zöldségeket.

Még soha nem jött haza azzal, hogy valami megromlott volna.

2013. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!