Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ebben a receptben a tejet...

Ebben a receptben a tejet lehet helyettesíteni vízzel vagy esetleg tojással?

Figyelt kérdés
[link]
2013. ápr. 24. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Tojás semmiképpen nem jó bele, meg a viz sem, legfeljebb tejföllel, aludttejjel, joghurtttal vagy kefirrel helyettesiteném.
2013. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben vizes tejfölt használtam, amikor még ettem tejfölt, de már nem ettem tejet... Mindig bevált, ha a receptben kevés tej volt.
2013. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Igen lehet! Ilyen kos mennyisegben szinte nem is fog kulonbozni! :) Mivel en tejfeherje erzekeny vagyok, igy en is vizzel helyettesitettem a tejet ha kellett a receptbe, aztan ratalaltam a mandulatejre. Vannak olyan sutik, amikhez tejbegriz is kell, es mandulatejjel a tejbegriz is szuper! Sok sikert.
2013. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Zsiradékkal is gondoltam helyettesíteni, de akkor inkább a víz lesz a nyerő. Vagy van itthon rizstejem, talán azt választom. Azért voltam tanácstalan, mert nem tudom, hogy a tej tulképpen milyen célt szolgál a tésztában?? Omlósabb, puhább, könnyebb, tömörebb vagy milyen lesz tőle a tészta?
2013. ápr. 24. 14:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés... Azt sejtem, hogy milyen hatása van a tejnek nagyobb mennyiségben egy süteményre, de itt olyan kevés szerepel, hogy ha vizet teszel bele, se lesz óriási különbség. Én valószínűleg kókusztejjel helyettesíteném, mert az is enyhén zsíros, édeskés cucc, mint a tej, süteménybe pedig remekül illik.

(Második voltam, nem tudom, ezek miért nem jutottak eszembe korábban...)

2013. ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!