Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi legyen a mai menü? Az...

Mi legyen a mai menü? Az alábbi hozzávalókból (lentebb).

Figyelt kérdés

Levest és másodikat is szeretnék készíteni. Levesnek valamilyen zöldség krémlevesre gondoltam, pikánsabb fűszerezésű ötletek is jöhetnek.


Másodiknak is valami finomat, főzelékek, rakottkrumpli, pörkölt és hasonló klasszikus dolgok kizárva :)


Ami van itthon: paprika kaliforniai paprika, habanero, pepperoni, paradicsom, újhagyma, snidling, brokkoli, olívabogyó, vöröshagyma, fokhagyma, bab, sárgarépa, újkrumpli, zöldspárga, pulykamell, szalámi, pulykasonka, stb. (sajnos szalonna nincs, pedig akkor lehetne abba tekerni a pulykamellet), többféle sajt, és alapdolgok (liszt, olaj, vaj, tészták, stb.)


A segítséget előre is köszönöm!! :)


2013. ápr. 30. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Paprika krémleves és pizza :)


[link]

2013. ápr. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A paprikaleves nagyon jól hangzik. Viszont csak kaliforniai, paradicsompaprika (pritamin, bár ebből nem olyan sok) és pepperoni meg habanero van. Szerinted helyettesíthető ezzel a kápia?
2013. ápr. 30. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:

A spárgakrémleves nagyon finom, bátran fűszerezheted. szerecsendió, gyömbér is nagyon feldobja.

a pulykahúsból csinálnék egy zöldséges pulykaragut, hagymás alapon. ha a hús már puha, akkor tenném bele a friss zöldségeket,egy kis szódabikarbónával, hogy szép színűek maradjanak, persze bele a piros kalif. paprikát is.

főznék kis egy kis tésztát, összekeverve a raguval és tejfölös , felvert tojással, jó szaftos legyen.

egy kivajazott jénaiba teríteném, és bőven megszórnám reszelt sajttal. egy kis pirítás és kész is.

a fűszerekkel is bátran bánhatsz, bazsalikom pl nagyon finom bele. a sajtokat is keverheted.

2013. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan,finom lesz:)
2013. ápr. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, második :) Jöhetnek még ötletek :)
2013. ápr. 30. 13:48
 6/7 anonim ***** válasza:

leves pl: fokhagymakrémelves - én több fokhagymát szoktam beletenni, citromot, delikatot fekete és fehér borst is. mellé piritos.

vagy karfiol, krumplikrémleves, vagy karalábékrémleves. nekem mindegyik bejött.

másodiknak pl: csilis babos egytálétel tortillával, vagy süss többféle pizzát, akár tejfölös alapút is,

esetleg töltött pizzát, töltött bagettet,

vagy ragus ételt csinálj a paprikából paradicsomból ilyesmiből vagy lecsót megbolondítva mindennel. pl én csináltam már ilyen lecsót: paprika, hagyma, paradicsom, szalonna, kolbász, gomba, tojás, végül bele nokedli.. nagyon laktató és különleges ízű

vagy rántott tálat készíts

esetleg különleges melegszendvicseket.

2013. ápr. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

sajtkrémleves snidlinggel megszórva

spárgakrémleves pulykasonkával, vagy akár grissinit is süthetsz és beletekerd egy egy szelet pulykasonkába és azzal tálalo

hagymakrémleves levesgyönggyel

krumplikrémleves újhagymazölddel megszórva

újkrumpli snidlinggel megszórva spárgás, répás brokkolis pulykaragu

lecsó mindenfélével

fűszeres paradicsmleves reszelt sajjtal

2013. ápr. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!