Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem sül meg rendesen a...

Miért nem sül meg rendesen a süti, amit tönköly lisztből csinálok? Teljesen "nyers" marad a közepe. Milyen más lisztet tudtok ajánlani, amivel sikerül a sütés?

Figyelt kérdés
2008. jún. 19. 06:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sütőd hibája, nem a lisztté. Én rendszeresen sütök teljes örlésű tönköly liszttel és OKÉ.


Esetleg próbáld ki hogy a tönköly lisztet kevered más fajta lisztekkel:

-rizsliszt

vagy

-zabliszt

vsgy

-fehér liszt

vagy

-kukorica liszt


Az arány lehet kb 60-40 százalék a tönköly javára. Sok sikert!

2008. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Milyen hőfokon sütöd? Lehet ez a gond. A fehér lisztes sütik mindig sikerülnek. Mégegyszer köszi!
2008. jún. 20. 06:49
 3/4 anonim válasza:
Szia! Nekem gázsütöm van igy a hőfokot nem tudom. De lasabban és tovább sütőm, mint régen a simalisztből készült piskotát vagy bármilyen sütit. Biztos nem a liszttel van a probléma. Ezek a "teljes kiőrlésű" lisztekből, korpából készült sütik "tömörebbek" nehezebben "jönnek fel". Nem tudom mit sütöttél, de egy kicsivel több sütőport vagy élesztőt használjál hozzá. Ha élesztős, akkor tovább kell keleszteni. Gyúrd vissza sűtés előtt és a sütőben is hagy még állni. Sajna egy kicsit macerásabb a sütése, mint a simalisztből készülteké, de szerintem megéri:))
2008. jún. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Egy sima meggyes sütit akartam, élesztővel. Nem adom fel, egyszer sikerülni fog! :)
2008. jún. 30. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!