Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan puhithatnám meg a...

Hogyan puhithatnám meg a krumplit, ha félek bekapcsolni a sütőt?

Figyelt kérdés

Régi sütőnk van, nem tudom bekapcsolni... Héjában sült krumplit szerettem volna készíteni, mert nincs itthon ebéd, és szinte csak krumpli van itthon. De sütő nélkül ezt nem tudom kivitelezni, tehát hogy puhíthatnám mégis meg? Az a lényeg, hogy ne legyen kemény, mindegy, milyen módon van elkészítve.

17L


2013. jún. 2. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Főzd meg.

Ha a gázrózsát se mered begyújtani, akkor ha van fritu, süsd meg abban, felszeletelve.

Ha az sincs, akkor így jártál.

2013. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is a főzésre gondoltam, de hogy kell? Tudom, hogy nagyon tudtadtlan vagyok, de megköszönném, ha segítene valaki. :)
2013. jún. 2. 12:25
 3/5 anonim ***** válasza:

A héjában főtt krumpli elég egyszerű, egy lábasba belerakod a krumplikat és teleöntöd vízzel s megfőzöd. Az apróbbak nyilván hamarabb főnek.

Én ezután még szeretem egy picit megpirítgatni kis zsiradékban egy serpenyőben, hagymával :)

2013. jún. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

vagy héjában felteszed főni ( a krumplit alaposan megmosva ). ha a víz kezd már forrni, attól számítva kb 20 perc alatt kész. sót tegyél a vízbe, 3-4 krumplihoz egy csapott evőkanállal.

vagy megpucolod , kockákra , hasábokra vágod, és ennyi hidegvízzel teszed fel, amennyi éppen ellepi. sót ebbe is.

fedő alatt puhára főzöd. figyelj oda, mert hab keletkezik és kifuthat. legjobb, ha a fedőt egy kis réssel teszed rá, így a gőz hamar távozik.ha puha, leszűröd és tetszés szerint fogyasztod. kis vajjal, forró tejjel krumplipüré is lehet belőle, persze villával jól szétnyomkodva, ha van krumplitörő, azzal még könnyebb.

nem írok többet, mert sok lehetőség van, de látom a legegyszerűbbre van szükséged.

2013. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha megszurkálod, és beteszed a mikróba 3-5 perce, akkor is megpuhul.
2013. jún. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!