Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fasírtot szeretnék csinálni...

Fasírtot szeretnék csinálni borsóból és répából (plusz fokhagyma, segítenél, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Nem vagyok járts annyira a konyhában :) megpárolom a borsót és répát, majd egy tálban krumplitörővel összezúzom, zsemlemorzsát és fokhagymát adok hozzá, mivel fűszerezzem még?bors ételízesítő elég?Tejet kell hozzáadni,hogy összeálljon?Hús nélkül szeretném csinálni egyébként

2013. jún. 3. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Áztatott zsemlét és tojást tegyél még bele. a tojás összefogja.
2013. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még reszelt vöröshagymát is tehetsz bele, meg akkor , amit írtál fokhagyma és bors. tej semmiképpen sem, az csak hígítaná és eláztatná.

gyúrható formázható legyen, akárcsak a húsfasírt. prézlibe is forgathatod, az is összetarja.

Előző vagyok.

2013. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, akkor rakok bele tojást is :)
2013. jún. 3. 11:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Só, bors, zúzott fokhagyma (én vöröshagymát nem szoktam) 1 tojás és annyi zsemlemorzsa, hogy könnyen formázható, de ne ragadós masszád legyen. A gombócokat forgasd bele ismét zsemlemorzsába, és ott egy kicsit lapítsd meg, így kb. egyforma vastag lesz mindenütt, és akkor biztosabb, hogy a legközepe is szépen átsül.


Egyébként szoktam ilyet készíteni főtt krumpliból is. Más esetben sűrűre főzött rizsből, vagy éppen kölesből is készítek. Kelkáposzta főzelékhez, tejfölös krumplifőzelékhez nagyon szeretem. Persze van aki paradicsom mártást készít mellé.

2013. jún. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!