Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Havi szinten milyen összegből...

Havi szinten milyen összegből tudsz minden napra főtt kaját készíteni magadnak (1 fő)?

Figyelt kérdés
22 vagyok..Szeretnék megtanulni főzni, mer az utóbbi 2 évben szendvicseken éltem és eléggé tönkrementem. Fel szereném tölteni a szervezetem...erre milyen összeget szánjak..vagy kéne szánni?
2013. jún. 24. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
1 személyre elég nehéz főzni, egyszerűbb lenne ilyen előre rendelős cégektől rendelni főtt kaját. De ha nagyon akarsz főzni, akkor érdemes fagyasztós ételeket készíteni :) Mi ketten vagyunk, az olyan 40 ezer havonta.
2013. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nálunk 900 ft a napi menü az éttermekben, annyiból nem főzöl semmit. Otthon főzni nem éri meg, főleg nem egy embernek.
2013. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Olcsóbb, ha főzöl magadnak, nagyon sokan tesszük ezt:

Általában a kajára elég havi szinten kb. 20 ezer Ft.


A bolti félkész- és kész kajákat felejtsd el (egyébként is tele vannak tartósítószerekkel), és nagyon drágák, ha rendelsz, ott is kifizeted a vendéglős munkabérét, adóját a termékben, és még azt sem tudod, miből készült a kaja!


Kutasd fel, hogy mit kapsz olcsóbban: zöldség-gyümölcs a piacon olcsóbb, mint pavilonban, húsféléket keresd meg, melyik üzletben kapod olcsóbban, vagy figyeld, hol, mi az éppen akciós.


A pénzedet oszd el annyi hétre, amennyire be akarod osztani, a havi 20 ezer egy hónapra, akkor az heti 5 ezer Ft. Ebből megveszel kb. 1500-2000 Ft-ért húsfélét = kb. másfél-két kiló akármiből is veszed, ez egy hétre egy embernek bőven elég, hiszen nemcsak húsból áll a világ!


Annyit úgysem fogsz tudni főzni, hogy egy evésre elfogyjon, ezért eleve már 2 napra valót főzől. Vagy elteszed, hogy 2-3 nap múlva eszed, vagy ráállsz arra, amire én is, hogy csak kétnaponta kell főznöm!!!

A heti keretből a többi pénzből megveszed a kenyér, tej, zöldség, gyümölcs, felvágott.


Persze a havi 20 ezer, ebbe nem fér bele a különböző mekis, és egyéb nasik, a cukrozott üdítők, és hasonlók.


Másrészt nagyon sok kaja kijön sok esetben 2-300.- Ft-ból is, amikor sokadika van, szinte fillérekből lehet valamit otthon összehozni, persze, ha van alapanyag hozzá.


Örök életre szóló jótanács édesanyámtól: "ha kenyér, zsír, krumpli, vöröshagyma van itthon, akkor már nem lehet éhenhalni!" = ezek az alapkellékek, ha mellé még a tojást, a lisztet, valami száraztésztát, és a fűszereket bespájzolod, akkor már valóban ott van szinte minden, ami minimálisan szükséges ahhoz, hogy a saját konyhádat be tudd indítani.


Ha belevágsz és megakadsz, nyugodtan kérdezz. Mi itt vagyunk, és válaszolunk.

2013. jún. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:) köszönöm ..megpróbálom !
2013. jún. 25. 20:49
 5/6 anonim válasza:
3: a költségekbe beleszámoltad az élelmiszer beszerzésre és a főzésre, mosogatásra fordított időt? Mert ha nem vagy nyugdíjas vagy otthonülő kismama, akkor az is pénz.
2013. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért számoltam volna bele?

Senkinek nem fizetik ki a házimunka munkadíját.

Akkor is naponta főztem, bevásároltam, amikor még nem voltam nyugdíjas, és ha akkor belefért, sőt kertes házban laktam, és még a kert-gondozás, és apró baromfi-tartás, ellátás is belefért az időmbe, akkor most a napi bevásárlás és főzés, mosogatás nyugíjasként is belefér.


Egyébként nem ez volt a kérdés!!!

A kérdés az, hogy mennyiből lehet kihozni, ha valaki otthon, egy főre készít magának kaját!

És ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyi időt vesz igénybe a bevásárlás és az elkészítés!

2013. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!