Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Joghurttal helyettesíthetem a...

Joghurttal helyettesíthetem a tejet ha palacsintát akarok csinálni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 30. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha szereted a savanyú palacsintát....
2013. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor csináld buborékos vízzel, ha nincs tej otthon, ha buborékosod sincs, csináld nyugodtan csapvízzel. Volt amikor én is azzal készítettem, no eléggé masszív tészta lett, miután megsült, de azért ehető volt. (Ahogy édesanyám mondta: minden ehető, csak éhes has kell hozzá!)
2013. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szóda vagy sima víz. joghurttal még eszembe sem jutott, de ki tudja, lehet akár jó is.
2013. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megcsináltam végül és finom lett. De azért raktam bele egy kis tejet, meg vizet is.


Leírom, hogy csináltam, hátha valakit érdekel :)


15 dkg zabpehelyliszt

1 tojás

20g olvasztott vaj

2 ek natúr joghurt (60g)

1 dl tej

2 dl víz

2 tk szódabikarbóna

egy csipet só


Kis, mini palacsintákat csináltam, különben szétesett volna az egész a zabpehely miatt. Ilyen amerikai-típusú lett :)

2013. jún. 30. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Olvasztott vajat se hallottam még hogy palacsintába tett volna valaki...
2013. júl. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a joghurt tej helyett. Anyám anno aludttejjel csinálta, de ha a tej besavanyodott akkor azzal. Amúgy a kérdésedből arra gondoltunk hogy nincs otthon tejed csak joghurt. Amúgy balcsin a legtöbb palacsintás tej nélkül készíti, szodavizzel. Próbáld ki joghurttal, de ne egy evőkanállal tegyél bele hanem egy pohárral. Sokkal lágyabb lesz a tészta.
2013. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!