Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kukorica főzés hogyan csináljá...

Kukorica főzés hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondta a piaci árus akitől vettem ,hogy a zsenge leveleket tegyem a fazék aljára : Tegyem rá a kukoricát és tegyek 2 evő kanál cukrot a vízbe : Ha felforrt már csak 5 percig főzem és kész : Eddig én nem tettem cukrot a vízbe ,és forrás után még addig főztem amig nem volt puha a kukoricaszem : de szerintem az tbb ídő volt mint 5perc .
2013. júl. 4. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Leveleket a nagy lábas aljára , rá a kukoricák felöntöm sima vizzel és főzöm. Nem kell bele cukor. Villával mindig nézem hogy,hogy áll mennyire puha már.Ha elég jó leveszem a tűzről
2013. júl. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is leveleket teszek a lábasba és vízzel felöntöm kb annyival, amennyiben majd elférnek a csövek. ha felforrt megsózom a vizet és beleteszem a kukoricát. 15-20 percig főzöm, és kész is.cukrot nem teszek bele, a jó csemegekukorica édeskés ízű.
2013. júl. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én nem szoktam bele cukrot tenni... a lábos aljába a leveleket, rá a kukoricát, felöntöm vízzel, tetejére is levelet fedő és hagyom főni.
2013. júl. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kétfajta csöves kukorica van: a hagyományost, a régit, én is alól levél-fölül levél. Só-cukor nélkül, és villával néztem, mikor puha.


Van az újfajta, u.n. "10 perces" kukorica, ott már nem is rakok levelet sehova. Ha felforrt, visszaveszem takarékra, nézem kb. 10 perc múlva villa-pórába. Egyébként ez a fajta kukorica hasonlít a májhoz, minél tovább főzöd, annál keményebb lesz.

Vagyis célszerű vásárláskor megtudni, hogy melyik fajtát is viszed haza.

2013. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!