Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gyümölcstöltelékek...

Milyen gyümölcstöltelékek vannak pitéhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Unom már az almás és meggyes pitéket, ezért szeretnék valami új pite tölteléket ki próbálni a már hagyományos linzer tésztában.


Olyan gyümölcsökre gondoltam mint pl: ribizli, eper, barack, áfonya, körte....stb bármi ami nem alma vagy megy.


A receptekért külön köszönet mindenkinek.



#Pitetöltelék #gyümölcsös piték #gyümölcsös töltelékek.
2013. júl. 5. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

erdei gyümölcs . áfonya ,szeder ,ribizli ,málna együtt ezek nagyon finomak .

egres pite

2013. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

rebarbara ,egres ,ribizli, fekete szeder ,fekete ribizli ,

ringló szilva ,

2013. júl. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sárgabarackot, vagy körtét megkaramellizálod kis barna cukron, ez is nagyon finom pitébe, kopasz barack is jó.
2013. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
oké köszi, ha van valakinek receptje is akkor az is jöhet :)
2013. júl. 5. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem életem legfinomabb pitéje az volt, amibe beleömlesztettem mindent ami volt otthon és már muszáj volt felhasználni. Volt kétféle nagy szilva, kis sárga ringló, alma, őszibarack, és egy kevés banán, fahéjas-szerecsendiós cukorral beízesítve. A szilva adja az egész lényegét, de a többitől izgalmasabb lett, nagyon jó volt:))
2013. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2013. júl. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Érdekesen hangzik a vegyes gyümölcsös pite:)

A tésztája linzer volt vagy valami kevert tészta ?

A gyümölcsök tölteléket formáltak vagy a tészta maszájába lettek bele keverve és úgy lettek ki sütve együtt???

2013. júl. 6. 11:16
 8/8 anonim ***** válasza:

5. vagyok, én ezt a receptet szoktam használni (annyi különbséggel, hogy fele arányban teljes kiőrlésű búzalisztet használok, szerintem úgy sokkal finomabb):

[link]


A töltelék mindig más. Én a gyümölcsök tetejére szoktam még tenni néha gyümölcszselét is, úgy még finomabb szerintem. Ha pl. meggybefőttből csinálom és van lé amit fel lehet használni. Felfőzöm a meggylevet egy vaníliás pudingporral vagy keményítővel, és ez megy a töltelék tetejére. Csak vigyázni kell, mert hajlamos kibugyogni a tésztából ha teletömi az ember, érdemes egy alufóliával letakart tepsit betenni egy alsóbb rácsra, mert különben lehet a jó ráégett gyümölcsöt takarítani a sütőről:)

2013. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!