Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok valami extra halászlé...

Gergely123 kérdése:

Írnátok valami extra halászlé receptet? Kéne valami igazi külön legesség de ha lehet ne sokban térjen el az eredetitől (recept)

Figyelt kérdés
pontyból lenne 5-6db-ból kb
2013. júl. 19. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Én 30 éve Baján tanultam meg.Azóta már 100x főztem és a vendégeim általában 4x szednek...gondolhatod miért!

A hal: csak friss élő max 3 kg-os ponty a jó .

Bontása:pikkelyezés után megmosni, de utánna ne mosd!

Kibontva 2 ujnyi szeletre vágva-a fejből a keserűfogát vedd ki fogóval, különben keserű lesz, viszont sok léd megmarad a vacsora után!!! .. a kutyáknak.

A szeleteket meg a haltejet és ikrát egyenkén sózd be !Bontáskor kifolyt vért pici

vízzel lemosva a bontódeszkáról öntsd rá a szeletekre!Egy napig, de minimum 6 órától egy napig hűtőben tartsd!

Főzésko kellően nagy fazekat használj.A fejet a halszeletekkel rakd a lábasba az eresztett lével együtt.Magyar vöröshagymát nagyon apróra vágva öntsd rá.Rakj hozzá sürített paradicsomot, kőrösi fagyasztott(de felolvasztott) kőrösi halészléalapot, kiváló minőségú házi pirosspaprka felét és öntsd fel hideg vízzel és tedd a tűzre.Amikor főzöd, mindíg nagy lángon.

Kb 40 perc mulva amikor már lobogva fő add hozzá a másik felét a paprikának éa az erősspaprikát izlés szerint, majd 5 perc mulva a haltejet és az ikrát.Főzd még kb 10 percig majd állítsd be a lé sóját.1 perc után vedd le a lángot picire, hogy csak néha buggyanjon a lé.10 perc után kész a lé a tálalásra.Sötét vér színűnek felséges lének kell lennie.A hal nem szétfőve egészben van benne.Ezért kell sóban állnia.Fózhetsz hozzá piaci spéci halászlétésztát, ha szereted.Annak semleges íze mégjobban kiadja a lé csodálatos ízét.

Hozzávalók.:

2-2és fél kg pnty.(élő)ikra és haltej izlés szerintkb fél kg vegyesen

4 jó közepes fej Ó hagyma

másfél kis dobozos aranyfácán paradicsom sűrítmény

8.10 evőkanál édes pirospaprika(nem bolti mert az nem az igazi.Én mindig Cecén veszem az árusoknál egyévre előre.

2-3 doboz fagyasztott kőrösi halészléalap(jobb mint a balatoni, mert élővizi halból készül)Ezzel megszabadulsz a macerás passzírozástól.

Só izlés szerint.

Sok sikert és jó étvágyat.

Meglátod a barátaid imádni fognak, mert ilyen lét csak kevé helyen kapni.

Ui.: mostanában a hagymát egy órái elő szoktam főzni vizben.A vízzel együtt hasznélom fel.Igy még gélesebb a lé.Igaz nem annyira üde az íze,de az állaga kárpótol érte.

üdv.:Cooper944

2013. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!