Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mit főznétek ezekből a...

Ti mit főznétek ezekből a hagyományos alapanyagokból?

Figyelt kérdés

Ami nem a megszokott, kicsit mégis másabb... :)

Krumpli, hagyma , paradicsom, paprika, tojás, liszt, tej.Hús már nincs a fagyóba.


2013. aug. 2. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:

- Rakott krumpli: krumpli, főtt tojás, ha tejföl nincs, akkor tejbe egy kis lisztet + 1 nyerstojást, és azzal nyakon-önteni.

- Nevenincs rakott: a hagyma, paradicsom, paprika, krumpli ( ez utóbbi az uborkagyalun vékonyra szelve) összekeverve, zsírozott tepsibe beleöntve. Fólia alatt a gőz + paradicsom által engedett lében megpuhul, majd fólia le, ha van egy kis reszelt sajt a tetejére, ha nincs megpirul az anélkül is. Lehet dúsítani karikára szelt tojással is

- Tojás-pörköt nokedlivel

- A krumplit vékonyra szeled, zsírozott tepsibe régetegzve só-bors, majd sűrűre kavart palacsinta-tésztával felöntöd, és tűpróbáig sütöd

- Palacsinta: tölteléknek jó akár egy síma cukrozott fahér, kakaó. Ha sósat akarsz, akkor készíts egy tölteléket neki: krumplit-hagymán összedinsztelsz födő alatt sóval-borssal, ha megtöltötted a palacsintát, hajtsd négyrét, majd panírozd be és rántsd ki.

Laktató, és nem minden-napi!

2013. aug. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Spanyol tortilla
2013. aug. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor kutyulnám össze ezeket a dolgokat, ha lenne husi is, anélkül inkább egy lecsót főznék, a krumpli, tojás jó egy második étkezésre, főleg ha spórolós napok vannak.
2013. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A "nevenincs rakott" = akkor csináltam, amikor rámjött, hogy valamit ennék, ami nem megszokott, de hús nincs a hűtőben.


Mivel most a kérdező pont ilyen helyzetben van, hát leírtam neki ezt a "kutyulmányt", ha akarja elkészíti.


A lecsó valószínű neki is eszébe jutott, de most valami nem megszokottat szeretne!

2013. aug. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem is neked szólt a válaszom, hiszen te segíteni akartál neki, hnem kérdezőnek mondtam, hogy nem kutyulnám ezeket össze, szerintem külön finomabbak, ha lenne husi, akkor finom a hússal a krumpli, hagyma, paprika és paradicosm együttese.
2013. aug. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!