Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szállodákban az étkezéseknél...

Szállodákban az étkezéseknél miért rak mindenki annyi ételt a tányérjára amit nem is tud megenni?

Figyelt kérdés

Teljesen ledöbbentem amit 2hét alatt láttam : Reggelinél annyit pakoltak az emberek a tányérjukra ,hogy felét sem tudták megenni : Ugyan ez a vacsora: Persze biztos van kivétel :

Lehet ,hogy velem van a baj mert utálom amikor fele kaja a kukában landol .


2013. aug. 6. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen helyeken az ételekbe ízfokozót, raknak amivel hamarabb jól lakik az ember, és ugye megszokták már hogy otthon annyi kaját simán megesznek és akkor koppannak hogy mégsem.

Velem is ez volt, én is szedtem egy tányér valamit azt hittem hogy kevés is lesz de egy kevés nálam is megmaradt, de én azt becsomagoltam és vittem fel a szobámba gondoltam jó lesz az ha éhes az ember. Én sem szeretem ha ételt kell a kukába dobni, ha úgy van inkább a kutyának vagy a tyúkoknak adom oda.

2013. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy gondolják, hogy ha már fizettek akkor most "ki is használják". Persze ez hülyeség, de én is ledöbbentem ezen amikor all inclusive hotelben a reggelinél egyesek még vittek is fel kaját a szobába úgy hogy utána 10 körül már adtak kaját a medence mellett, utána nem sokkal pedig ebéd...
2013. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert úgy gondolják,hogy ha már halom pénzt kifizetnek érte,akkor megpróbálják leenni.

Esélytelen.

2013. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Az ízfokozótól nem lakik hamarabb jól az ember, ekkora baromságot rég olvastam.

2. Ha nem a tányérjukról kerül a kukába, akkor a svédasztalról, a végeredmény végül is ugyan az.

3. A magyarokban nagyon erősen benne van a "ki van fizetve bazzeg" mentalitás, ami például így is megmutatkozik.

2013. aug. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó nagyon jókat ír.


Hozzátenném még, hogy a gusztusosan elrendezett ételből sokan többet szednek, mint amit megesznek, mert ugye a "amit a szem megkíván" :)

2013. aug. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 doboszoli ***** válasza:
100%

Nem nőttek még fel a gasztronómiai kultúrához.

Az ételek ízlelése, több féléből kis adag kóstolása, számomra sokkal nagyobb élmény, mint belapátolni egy hatalmas adag akármit, természetesen utána a kötelező nyögéssel.

A fogások között egy jól választott pohárka ital, (legyen az alkoholos, vagy anélküli) még tovább fokozza az érzést.

Nem beszélve arról, hogy illetlen, tahó szokás.

2013. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem mondjuk néha jobban esik egy hatalmas tál vörösboros marhapörkölt mint 4 féle szebb, mint finomabb ételt végigkóstolni... :)
2013. aug. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó: lehet, hogy néha jobban esik, de a magyarokkal az a baj, hogy ők minden nap megennék a nagy tál pörköltet addig, hogy a hányás kerülgeti őket. Ezt csinálják nyaraláson is, mert hát kifizették, akkor lehet zabálni. Csak rájuk kell nézni itthon, de külföldön is. Ki lehet szúrni a magyar embert arról, hogy 150 kiló és ha belemegy a medencébe, kinyomja a vizet. Nemrég jöttem haza külföldi nyaralásról, all inclusive volt, érdekesmódon mégsem zabáltam tele magam, csak azért, mert kifizettem. Annyit ettem, amennyi jólesett, megkóstoltam a különlegességeket, gasztroélményeket szereztem. A magyarok java ezzel ellentétben púposra szedte a tányérját, na meg az asztal alatt pakolták szatyrokba, aztán vitték fel a szobába. Szégyelltem magam, hogy én is "egy vagyok közülük". Később a medenceparton hasukat fogva nyögtek, de persze azért csipegettek abból, amit sikerült megmenekíteni a svédasztalról. Egy ilyen utazás a magyaroknak hízókúra. A már meglévő 100 kilóhoz felkapnak egy tizest. Mert ugye csóróság van itthon... A magyar strandokról meg ne is beszéljünk. Csak szét kell nézni. Ha csinos, sportos testalkatú embert látsz, akkor az vagy nem magyar, vagy egy max. 25 éves fiatal, akinek még számít valamit a kinézet. És 100-ból 3 ilyen van. A többiek meg bálna módjára lubickolnak. Egy vidéki strandon tapasztaltam ezt épp a hétvégén, elszörnyedve néztük végig az embereket, és ezt az igénytelenséget, ami "belőlünk" áradt.
2013. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Csak egy pl : Este vacsora svéd asztal : Mellettem áll 1 közép korú pasas : Pasas elött a felesége :

A pasas a következőt mondja asszony én még az életben nem ettem ilyen ízét : Neki áll szedni kb 2 ember adagját pakolja a tányéra : Elvonul : / Bocs ,de már direkt figyeltem a pasit / Bele kostól vág egy grimaszt fel kell az asztaltól ,és megy a következő valamiért: Pincér meggy és viszi a 2adag kaját a kukába .. Na ezért pipa tudok lenni : Ilyenkor azért megnézném ,hogy otthon ezek az emberek ,hogy viselkedek..

Ha én olyan ételel találkozom amit nem ismerek ilyen esetben kis

kanálnyit rakok a tányéromra : Ha ízlik meggyek még egy kört .

Köszönöm aválaszokat :

2013. aug. 6. 16:09
 10/10 doboszoli ***** válasza:

Természetesen szeretem a marha pörköltet, sőt gyakrabban eszem, mint a grillezett nyelvhalat, de pörköltet bármikor tudok főzni, ellentétben a másikkal.

Ha már a témánál tartunk, egy történet:

Egyszer régen Szamosi Feri bátyám (Venesz-díjas mesterszakács) tette tiszteletét nálunk egy "beszélgetős" estére. Egyeztetéskor rákérdeztünk, mit szeretne vacsorára.

Tudni kell, hogy ő a szakmája folytán, nap mint nap extra alapanyagokkal (bárányborda, bélszín, különleges halak, stb) dolgozik. Nyár volt, és közölte, hogy neki végül is mindegy, de egy jó tökfőzelék, friss kaporral jól esne...

2013. aug. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!