Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ebben a receptben hogyan lett...

Ebben a receptben hogyan lett olyan vastag az 1.5 cm-es keret nélkül a tészta?

Figyelt kérdés

Annyiszor van összehajtogatva a réteslap, hogy ilyen magas lett?

[link]


Még sosem csináltam réteslapból semmit, el tudná vki magyarázni, hogyan kell ezt a tésztát csinálni?



2013. aug. 14. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért ilyen magas mert nem réteslap hanem leveles tészta, ami sokszor át van hajtva és újragyúrva. :) Amikor megveszed a boltban, mér eleve kb. két ujjnyi magas (legalábbis amelyik sajtát én veszem). Ezt kell kinyújtani szerintem kb. fél centisre, aztán töltve mehet a sütőbe. Ott szépen megemelkedik sütésnél és sokkal magasabb lesz. Szerintem a képen rajta van a keret, a 1,5 cm-t a keret szélességére értette, nem arra, hogy olyan vastagra kell gyúrni. Nem tudom ez most mennyire lett érthető, bocsi ha zavaros. :)
2013. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha nem nyújtom ki a tésztát, akkor még magasabb lesz?

2013. aug. 14. 22:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert egyszer kivágta a 12szer 12 cm-es lapot, majd négy csíkot vágott a leveles tésztából és rátette a széleire keretként, így 2 réteg van egymáson.
2013. aug. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha elolvassuk a receptet, abban is benne:

- leveles tésztából készíti

- kidarabolja a 12x12 cm-es kockákat, majd vékony csíkokból a szélére "keretet" készít,

- oldalról nézve ezért "tűnik" olyan vastagnak.

2013. aug. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, de képtelenség fél kiló levelestésztából 24 db 12x12-es kockát, plusz a széleket is kihozni.

12 igen, és nem is kell nagyon vékonyra nyújtani, akkor még marad a keretre is, és feljön annyira, hogy meg lehessen tölteni.

2013. aug. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!