Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami jó linzertészta recept...

Valami jó linzertészta recept (egy gáztepsinyi)?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyümölcsös pitét csinálni, OLYAN recepttel mint az almás pite receptje.

Omlós, puha tésztát szeretnék végeredménynek.

Egy jó bevált recept kell KEZDŐKNEK való.

Ehhez a borús hangulathoz jól esne valami süti.



2013. szept. 1. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem te kérdezted tegnap a 45 deka lisztes gáztepsis pitét ?

ott írtam, hogy jónak tűnnek az arányok, de nekem csak kisebb tepsire való receptem van.(38x 25)sajna nem tudom mekkora egy gáztepsi, mert nekem nincs.

a 30-20-10 liszt-zsiradék cukor az alaparány, ehhez lehet arányosan növelni a mennyiséget. lehet hogy 1 tojássárgája helyett kettő is elmegy bele, és kéznél kell lenni a tejfölnek, és annyit gyúrni bele menet közben, hogy az edény falától elváló, puha, rugalmas legyen a tészta. a csipet só, a reszelt citromhéj nagyon kiemeli a tészta ízét. ja és fél órát pihentetni kell a kinyújtás előtt.

nekem két kiló alma is belemegy, a gáztepsibe szerintem még több is mehet, hogy azért magas is legyen.

az alsó lapot a nyújtófa segítségével teszem a tepsibe, megszúrkálom sűrűn villával, megszórom szitált morzsával. erre jön az alma szépen egyenletesen elterítre. rá a másik kinyújtott lap, ezt is megszúrkálom villával. a tojásfehérjét fel szoktam villával verni egy kiskanál tejföllel és porcukorral és ecsettel ezzel kenem le a tésztát.

szép aranybarnára sütöm. az én tepsimben ez kb 35-40 perc.

2013. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia , Nem én kérdeztem :)

Én rutintalan vagyok sajnos :)

Már beraktam egy recept szerintit, hát az talán már jó dolog, hogy olyan nyúlós volt ahogy írtad.

Most bent a sütőben , hát meglátom mi lesz belőle.

Nekem valahogyan nem jönnek össze olyan szépre, jóra ezek a tésztafélés sütések, mint anyának, mamának.

De van mit tanulnom akkor :)

15 vagyok :)

2013. szept. 1. 18:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Örömmel olvasom, hogy ilyen fiatalon a gyúrt tésztának is neki mertél állni.

remélem sikerült az almáspite. ne aggódj egyelőre a szépség miatt. először nekem is szakadt, újra összegyúrtam, nyújtottam stb.gyakorlat teszi a mestert:)

tepsi hátán sütött mézeslapot is dobtam már a kukába, mert darabokra törött.

az ilyesmik, mind emlékek maradnak, és majd az éves során olyan rutinra teszel szert, hogy csukott szemmel is csinálod a finomabbnál finomabb sütiket.

Sok sikert a további alkotásaidhoz:)

2013. szept. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztató szavakat !

Végül Szilvás pite lett :) :D , almát már nem találtam itthon, de úgyis egyhangú lett volna az Almás pite, :)

teszek fel képet róla :

[link]


másik kép :

[link]


Ahhoz képest , hogy úgy gondoltam ebből nem lesz semmi értelmes kinézetű süti, jó lett :)

Nem minden a külső :) :D

2013. szept. 3. 20:13
 5/7 A kérdező kommentje:

A tetejére kentem egy kis tejfölt is :)

Hogy gusztább legyen :)

2013. szept. 3. 20:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia:) Nagyon jó kezdés, csak így tovább ! látom az ételfotózáshoz is van affinitásod :)

Gratulálok a végeredményhez.

2013. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Fotózni is szeretem a végeredményt, hogy maradandó legyen digitálisan, mert gyakorlatilag semmi nem marad belőle 1-2 nap alatt hál" istennek. :)

2013. szept. 6. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!