Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortába szoktak tenni sárgabar...

Tortába szoktak tenni sárgabarack lekvárt töltelékként?

Figyelt kérdés

2013. szept. 6. 23:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Én még nem találkoztam vele. Szerintem nem is jó ötlet, mivel a tészta beszívná és szépen eltűnne az egész. Egyetlen lekváros tortát ismerek, az a Victoria Sponge, de abba eper jam kell, jó sűrű, ami nem áztatja el a tésztát.
2013. szept. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Szoktak de mással kombinálják. Ha csak lekvárt akarsz csinálj linzer tortát.
2013. szept. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Igen, pl. a Sacher tortába.
2013. szept. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Lehet. Anyukám szokott olyant, és én imádom, hogy kakaós kevert tészta kettévágva és lekvár bele. Meggy, ribizli, de lehet sárgabarack is.


És máktortát is szoktak ugyanígy lekvárral tölteni, pl. a Nagymamám.

2013. szept. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak lekvárt nem igazán. Egyedül a Sacher tortanal talán, de ott is csak a csoki bevonat alá. Illetve anno a Jako cukraszdanak volt egy szedés maktorta nevű süteménye, ahol a mákos tesztaban szederlekvar volt a töltelék. De pl a puncstortahoz is kell lekvar, sok torkában a krem, vagy gyümölcs alá is tesznek. A charlotte tortát tudnám meg elképzelni csak lekvár töltelékkel.
2013. szept. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, szoktam csinálni étcsokiból tortát, azt középen megkenem lekvárral, a torta tetejét pedig bevonom csokival, nagyon finom.
2013. szept. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Felénk a piskóta-tekercset szoktuk hagyományosan sárgabarck lekvárral kenni. Abba viszont nagyon finom, akkor miért ne lenne jó, ha az a piskóta másfajta-formára van készítve, pl. kerekben, és nem tekercsben?

Én nyugodtan megcsinálnám, max. ha van, egy kicsit aládolgoznék valami darált dióval, hogy a tortalap ne ázzon el a lekvártól.

2013. szept. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Altalaban megkenik a tesztat a krem elott,hogy atpuholjon,de magaban,nem talalkoztak meg vele. Esetleg leveles tesztaba, almas vagy dios pitebe, kakaos kockaba. Csinalj sargabarackos pitet, a toltelek lehet lekvar,de legyen benne gyumolcs is.
2013. szept. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, mint már írták pl. a sacher tortában is az van. De sok barackos túró/sajttortába is szoktak kenni, vagy a tetejére csöpögtetni.
2013. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
sütőálló lekvárt tehetsz bele :)
2013. szept. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!