Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Torta bevonása kérdés. Mivel...

Torta bevonása kérdés. Mivel nehezebb bevonni a tortát marcipánnal vagy fondanttal? és cukor máz az fondant?

Figyelt kérdés
marcipánnal vagy fondanttal finomabb?

#fondant.
2013. szept. 9. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Igen, a fondant az egyfajta cukormáz.


Hogy melyik finomabb, az egyéni ízlés kérdése. Én pl nem szeretem a marcipánt, csak kisebb bonbonokban inkább. A tortákon lévők számomra mindig túl tömények, vastagok, és a színezékek miatt műanyagnak hatnak.

A cukormáz is édes persze, de sokkal lágyabb, selymesebb, vékonyabb, szóval nem olyan meghatározó egy tortán.

Ha egy torta marcipánnal van bevonva, akkor kevésbé érvényesül alatta a másfajta ízvilág, a marcipán nagyon meghatározó lesz benne... Nem szeretem...

2013. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a marcipánt nem nagyon szeretem, meg túl intenzív is az íze, a fondant alatt jobban érvényesül a torta eredeti ízesítése szerintem. Fondant-nal nekem mindig könnyen sikerült bevonni.
2013. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm és házilag készíttettétek vagy lehet vásárolni?
2013. szept. 9. 17:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet venni is szerintem, de én házilag készítem. A házihoz kell egy kis gyakorlat, de az sem olyan bonyolult.
2013. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!