Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van még olyan, aki a főzelékek...

Van még olyan, aki a főzelékeket nem köretként, hanem önálló ételként eszi?

Figyelt kérdés
Én csak nagyritkán eszek hozzá virslit,fasirtot,pörköltet és ezen sokan elcsodálkoznak.Egyedül vagyok??
2009. nov. 3. 23:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
07:49 -nek: Szerintem akkor sem lehet köretnek tekinteni a főzeléket, ha van hozzá feltét. Most akkor pl egy babfőzelék pörkölt feltéttel, esetében a pörköltszaft és esetleg az a pár kocka hús lesz a főétel? A babfőzelék meg a köret? Sántít egy kicsit ez az elgondolás. Vagy zöldbabfőzelék tojással, ott az az egy darab tükörtojás lenne a főétel, a főzelék meg a köret? Akkor változtassuk meg a köretet, tükörtojás pl rizzsel, ne megnézném akinek ez felér egy teljes fogással. Akkor lenne köret, ha lenne olyan elvetemült, aki egy jó nagy szelet wellington bélszínhez borsófőzeléket enne köretnek. Mi rengeteg főzeléket eszünk, hol feltéttel, hol nem, nagyon szeretjük, de mindig önálló ételként esszük.
2009. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
igen, úgy tűnik, hogy a Kérdező nem fogalmazta meg helyesen ezt a "köret" dolgot, ki érződik, hogy mit kar, csa a "feltét" fogalom hiányzik.
2009. nov. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
26%

09:53-as: nem egészen értelek. Ha a krumpli vagy rizs lehet körités, akkor a fözelék is. Nálunk ha pörkölt van, akkor mindenkinek jut egy merökanál pörkölt meg egy nagy tányér krumpli vagy tészta, rántott hús is mindenkinek 1 szelet és sok egyéb. NEm látom igazán a különbséget - nem a hússal kell jol lakni, hanem a köritéssel. Nekem van hús (nem föétel!)és körités, és az utóbbi sok minden lehet.

A Wellingtonhoz persze nem illik fözelék, de más ételekhez se lehet akármilyen köritést adni, csak ami passzol, pl. rántott húshoz tészta, stb. .

2009. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

én főételként, de eszek mellék valamit. Főzelék előtt sosem készítünk levest mi.


Krumplifőzeléket virslivel

Tökfőzeléket fasírttal

Babhüvelyfőzeléket pörkölttel

Borsófőzeléket kenyérrel

Babfőzeléket fűszervajas kenyérrel

Paradicsomos káposztát virslivel vagy kenyérrel

Kaporfőzeléket fasírttal.

2009. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!