Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van még olyan, aki a főzelékek...

Van még olyan, aki a főzelékeket nem köretként, hanem önálló ételként eszi?

Figyelt kérdés
Én csak nagyritkán eszek hozzá virslit,fasirtot,pörköltet és ezen sokan elcsodálkoznak.Egyedül vagyok??
2009. nov. 3. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam fő étel.
2009. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a sárgaborsófőzeléket és a lencsefőzeléket eszem simán:) Többi mást köretként.
2009. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk főétel,esetleg kap valamilyen feltétet...
2009. nov. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Fozelek koretkent? En ezt meg nem is hallottam. Nalunk ugy szokott lenni, hogy leves es fozelek. Mi rengeteg fozeleket eszunk, mindegyik fajtat. Plutykat, zoldbab, borso, bab, lencse, krumpli...stb. mindegyiket nagyon szeretjuk. Hol kerul ra valami, hol csak sima kenyerrel, de ugy a legfinomabb. En nem vagyok abszolut husos, nekem nem hianyzik a hus, a rantott hust szeretem, de a fozelekek nekem siman elmennek csak kenyerrel.

Szoval mit is jelent az, hogy a fozelek koret??? A koret az nem azt jelenti, hogy krumpli vagy rizs? Nalunk azt jelenti.

2009. nov. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Főzeléket még én sem hallottam, hogy köretként tálalnák!


Lehet enni "üresen" (=feltét nélkül) vagy "feltéttel"...


Én nem nagyon szoktam főzeléket készíteni, mert szerintem a lisztes rántás és a lisztes habarás nem valami egészséges, inkább párolt zöldségeket készítek köretnek, akár többfélét is, ezt a családom is jobban szereti!


De a főzelék nem "köret", sem feltéttel, sem feltét nélkül, hanem önálló fogás!

2009. nov. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 igabcsy ***** válasza:
79%

Egyetértek az előttem szólóval. A főzelék önálló fogás.

Amúgy.... nem vagyok vegetáriánus, de nem szoktam egy jó főzeléket hússal elrontani. :-)))

2009. nov. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

A fözeléket lehet köretnek tekinteni, ha van hozzá feltét - akkor a feltét a "hús", a fözelék a köret. Szerintem ez csak elnevezés kérdése.

Nálunk sokszor van fözelék magában, legfeljebb kenyér hozzá - többre nincs pénz.

2009. nov. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan én mindig csinálok hozzá valamit, ha többet nem, hát tükörtojást, de a párom először megeszi a főzeléket csak úgy üresen, a feltétet meg vagy megeszi utána, vagy nem, se soha sem együtt.
2009. nov. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a főzeléket, de anyukám imádja magában, apa csak feltéttel szereti:)
2009. nov. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

simán :))))

feltétre amúgy sincs pénz :)

2009. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!