Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért van a tésztákon hogy...

Miért van a tésztákon hogy 3-5 perc alatt kifőzhető? Nekem és akit ismerek mindenkinek minimum 15perc de van hogy 20, mire kész.

Figyelt kérdés

2013. szept. 14. 06:54
 1/8 anonim ***** válasza:
igazad van ez engem is érdekelne
2013. szept. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Azokat a tésztákat, amiben nincs vagy kevés a tojás, ha tovább főzöd elmászkosodnak.

A 4-8 tojásosoknak kell a 15-20 perc. Viszont azok kiadósabbak, mert megdagadnak. A tojás nélküliek nem.

2013. szept. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval állítólag: megvárod míg elkezd forrni, hagyod 3-5 percig főni, majd elzárod alatta, de nem szűröd le, engeded, hogy a főző-vízben megdagadjon.


Persze én sem így csinálom, csak gyanítom, hogy ezért írják rá a 3-5 percet.

2013. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En az eloiras szerint fozom,es mindig megfo az adott ido alatt. Barilla tesztat veszek,nem tudom szamit e a marka,en meg vagyok.veluk elegedve.
2013. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Forrásban lévő vízbe teszem bele a tésztát és nekem is mindig megfő a csomagoláson feltüntetett idő alatt.
2013. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szintén, a csomagoláson feltüntetett ideig főzöm.tényleg 5-6 perc, de az újraforrástól számítva, mert a vízbe zúdított tészta megállítja a forrást, lehűti.

tehát ha újra forr, attól számolom az időt. aztán lezárom a gázt és hagyom duzzadni, persze időnként megkeverve, és kóstolva, nehogy elázzon.

ez még kb 10 perc. utána lehet leszűrni,öblíteni, ki hogyan szokta meg.

én meleg vízzel átöblítem, lecsurgatom a szűrőtálban és egy kevés olvasztott vajra vagy olajra szedem. nem ragad, "al dente " lesz.

Gyakorlatilag mindegy milyen márka, mondjuk a tojás nélkülit nem szeretem.

2013. szept. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen tésztát veszel, én életemben nem főztem tésztát 12-13 percnél tovább. Még a penne is kész max. 9-10 perc alatt forrástól számítva. Én azt tapasztaltam, hogy a házi tésztákat még kevesebb ideig kell főzni, a szárítottat is. Ma széletmetéltet főztem, 7 perc kellett neki, tökéletes al dente lett, sőt még kicsit túl is főztem az én ízlésemnek.
2013. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. egyik lényeg az előzőnél: "... én szerintem."

2. másrészt ragozhatjuk, ha valóban egy 8 tojásos házi tészta = 1 kg liszthez 8 tisztességes méretű tojás = az bizony sohasem fog tisztességgel megfőni 5 perc alatt, még 10 alatt sem!!!!!


Csakhát egyrészt a bolti 8 tojásos sem az igazi, békebeli 8 tojásos, csak valami hasonló akármi, úgyhogy még az is meglehet, hogy kb. 10 perc alatt megfő.

2013. szept. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!