Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tapasztalatlan vagyok (na meg...

Tapasztalatlan vagyok (na meg hülye)! De tényleg nem tudom, mennyi 120 g liszt!?

Figyelt kérdés

Sütni szeretnék amerikai palacsintát, és elakadtam annál a pontnál, hogy a hozzávalókban 120 gramm liszt van. Jó, nagyjából sejtem mennyi lehet, de könnyebben boldogulnék, ha valaki leírná, hogy pl.: 4 ek, vagy 1 bögre, stb...

Elég értelmetlen a kérdésem, ahogy visszaolvastam, pedig már nem is vagyok kisgyerek, de azért valaki segítsen kérem!

Köszi! :)


2009. nov. 9. 15:28
 1/3 anonim válasza:
lemertem neked: 18 ek. (csapott ek)
2009. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ÓÓ! Köszönöm! Istennő vagy! :)
2009. nov. 9. 18:28
 3/3 Fingkirály ***** válasza:

Mérleggel próbálkoztál már? :)


Amúgy palacsintasütéshez én sosem használok kimért mennyiséget, inkább szemre, egy jó harmad tálnyi lisztbe két tojás, utána tejcsivel/szódavízzel addig kutyulom csomómentesre, amígy ilyen tipikus palacsintatészta állaga nem lesz, és lehet sütni. "Kevés" tojás nem létezik, a legtöbb palacsintázóban egy kiló liszthez raknak egyetlenegyet xD Elrontani nem lehet, maximum SOK lesz belőle, ha valamit elmérsz, de még nem láttam embert, aki elhúzta volna a száját, ha 40 darab palacsinta készült vacsorára :)

2009. nov. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!