Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőtök krémleves. De milyen?...

Sütőtök krémleves. De milyen? Rengeteg receptet találtam, nem tudom melyik lenne a legjobb. Valakinek tapasztalata.

Figyelt kérdés
2013. okt. 22. 17:11
 1/3 bumbi02 ***** válasza:
Én egyszerűen úgy csinálom, hogy egy kiló sütőtökhöz egy fej hagymát felszelek (nem kell kicsire aprítani), a sütőtököt meghámozom és felszelem 3x3-as kockákra (teljesen mindegy hogy mekkora darabok:)), lepirítom a hagymával kevés olajjal, (vagy ha van, akkor tisztított vajjal), kevés kurkumával megszórom, hogy a színe szép maradjon, só, bors, és felengedem kevés zöldségalaplével, vagy ha az nincs, akkor vízzel (kb épp ellepje) és dobok mellé 2-3 szem krumplit. Így az egészet jó puhára főzöm, a végén pedig leturmixolom..: ) A gyömbér még elfér talán a fűszerek közt, de én "naturál" szeretem:)
2013. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezzel nem fogsz sokra menni, mert nem szoktam méregetni, de én 2 közepes sütőtökhöz 4-5 krumplit, 1 hagymát, 1 zöldségleves kockát, sót, borsot és 2-3 dl tejszínt használok, a hagymát megpirítod, rá a sütőtök, krumpli annyi vízzel, hogy éppen ellepje + a leveskocka, tejszín, ízesíted és akár kész is lehet, bár én át szoktam turmixolni, hogy igazán krémes legyen, de ezt kihagyhatod. Illetve rokonom szokott bele mézet tenni, úgy is finom, de hallottam már mézeskalács-fűszerkeverékesről is, állítólag az is jó. Tulajdonképpen bármilyen fűszert tehetsz bele, ami szerinted jó. Ki kell próbálni.
2013. okt. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
[link] nekem ez a recept volt eddig a legjobb ami bejött :P 22L
2013. nov. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!