Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti amikor házi hamburgert...

Ti amikor házi hamburgert csináltok, akkor a zsemlét is ti csináljátok házilag? Tudnátok bevált receptet linkelni nekem? (képpel együtt ha lehet )

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, zsemlét is én szoktam csinálni, kenyérsütő gépem van, azzal bedagasztom és megkelesztem, majd kinyújtoma tésztát úgy 1 cm vékonyra, egy nagy süteményes karikával kiszaggatom, lekenem tojással és megsütöm, jobban szeretjük, mint azt a bolti morzsálódós hamburger zsömlét.

Sajna képem nincs róla, hamburgerről még nem is jutott eszembe, hogy csináljak, node majd legközelebb.

Tej, liszt, só, cukor, vaj, élesztőt, arányokat csak nagyjából tudom, mert nem szoktam kimérni. Fél kg liszthez kb 3 dl tejet, 1 kk sót, 2 kk cukrot és 4 kk vajat szoktam adni, valamint 1/3 friss élesztőt. + 1 tojás a lekenéshez.

2013. okt. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Régen én is igyekeztem mindent magamnak megcsinálni, de hát rengeteg idő. A boltban lehet kapni körülbelül 100 féle zsömlét, az elősütöttől a készig, egyszerűbb megvenni.
2013. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy sok idő,de most van időm megcsinálni :) Ha nem lenne,akkor úgyis boltit vennénk :)
2013. okt. 25. 14:12
 4/4 anonim válasza:

Nekem ez vált be.

[link]


Mindig nagyszerűen sikerül. Van, hogy dupla adagot készítek, és kisütve lefagyasztom. Így mindig van itthon friss.

2014. jan. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!