Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek vacsorára a barátnő...

Mit főzzek vacsorára a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

A hétvégén lesz a 4. évfordulója hogy járunk. (18 vagyok)


valami egyszerű,de még is nagyszerű dolgot ami nem túl drága..(tehát nem kaviár vagy valami ilyesmi) olyat amit én is el tudok készíteni..(előétel,főétel,meg valami apróság desszertnek) köszönöm előre is



#vacxsora
2013. okt. 31. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

szerintem ez jo lesz :)

csicseri borso leves

fuszeres rizses csirke

meg mondjuk palacsinta :)

ha godnolod irok recepteket.

szakacsno vagyok :)

2013. okt. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az elsőnek kommentelőnek ment a zöld.
2013. okt. 31. 11:21
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Előételként: pár db. kaszinó-tojást egy tálkára, tálcára

Levest én kihagynám.

Főételnek egy tálcára rántott husit szeletben vagy csirkecombot. Mellé köretnek egy petrezselymes párolt rizst, vagy petrezselymes krumplit, persze jó a síma sült krumpli is.

Vannak sütés nélkül készíthető kaják a net-en, még csoki-tortát is láttam fennt.

2013. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
* sütés nélkül készíthető kaják = sütés nélkül készíthető tészták, torták, sütemények :))))
2013. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell túl bonyolitani : Egyszerüen a kedvencei közül válogassd össze a menüt .
2013. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is azt kéne megcsinálnod, ami neki is a kedvence. Ha viszont nagyon szeretnél neki kedvezni, és nem akarod halálra etetni, akkor mindhárom fogásnak valami egyszerűt választanék.

Előételnek én krémlevest csinálnék, egyáltalán nem nehéz elkészíteni, és nem telíti el a gyomrot annyira, hogy még maradjon hely a főételnek és a desszertnek is. Talán gombakrémlevest csinálnék, viszont ha nem akarsz főzicskélni, akkor valami mártogatós is lehetne, például sajtmártogatós vagy mozarrellás sajtrudakat is csinálhatsz és hozzá valami paradicsomot öntetet, amibe lehet mártogatni.

Főételnek én tésztát csinálnék, vagy valami csirkemelles dolgot, én is lány vagyok, én ezeknek jobban örülnék, mint valami pörköltnek vagy sertéshúsnak. Lehetne ez is akár valami olaszos penne tészta, például fűszeres penne, vagy a tejszínes-baconos penne is nagyon finom. De ha húsra gondoltál, akkor én zöldfűszeres csirkemellet csinálnék, vagy mézes csirkét, az is nagyon finom, és mindkettőhöz elég rizst kifőzni és kész is. Ebből a szempontból mondjuk a tészta jobb, és egyszerűbb.

Desszertnek meg vagy valami muffint csinálnék, vagy valami krémet, például csokikrémet, vagy csokihabot. :) Mindegyik általam felsorolthoz van receptem, ha esetleg ezekre esne a választásod, nyugodtan írj privátot és elküldöm őket.:)

2013. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Én ezt ajánlanám :) :

[link]

[link]

[link]

[link]

Sütinek pedig :

[link]

[link]

[link]

Vagy valamit leveles tésztából :

pl.: [link]

2013. okt. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdező 18 éves fiú, aki olcsót szeretne készíteni, meglepetést szeretne, amit ő a saját kezével készít el, de nagyon sütni-főzni sem tud, tehát legyen egyszerű elkészíteni.
2013. okt. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előételnek mi számít? A leves, vagy valami harapnivaló?

mind1!


Előételnek:


Meghámozol 3-4 db közepes méretű krumplit! Uborka szeletelővel vékonyra reszeled, egy serpenyőben olajban aranybarnára sütöd, majd egy tálat kibélelsz papírtörlővel, és tálalod. Mellé kis ketchup/majonéz.


Ez remek előételnek. Könnyű, gyors és finom.


főétel: Én fagyasztott csirkefalatkákat vennék, azokat sütném ki, mellé pedig, sült krumpli. Vagy ha nem jó a fagyasztott, akkor Fűszeres csirke, valamilyen zöldséggel.


Desszert: csinálsz piskótát tetejét megkened, nutellával, vagy csokival. Nagyon finom, és egyszerű!


Bocs, hogy levest nem írtam, de nem tudtam


Remélem segítettem!

2013. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!