Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált gofrirecepteket tudnáto...

Bevált gofrirecepteket tudnátok nekem írni?

Figyelt kérdés
Olyan érdekelne, amit ti is süttök otthon, és ami biztosan jó. Az internetről már rengeteget próbáltam, de nem voltak valami finomak.

2013. nov. 3. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

10éve ezt sütöm ,még az első gofri sütöben volt ez a recept . Amit Németeknél vettünk : Nekem eddig ez a legjobb recept sokat próbáltam én is ..


Gofri


Először a száraz hozzávalókat mérjük ki:

3 dl bögrével mérünk mindent.

1 csésze liszt

5 evő kanál cukor /porcukor / Ha kristálycukrot teszünk, hozzá leragad a tészta. /

1 teáskanál só

2teás kanál szódabikarbóna

Ezeket összekeverjük: Majd a 3 tojássárgáját elkeverjük az 1 csésze tejjel ehhez adunk fél csésze olaját. Majd 3 tojás felvert habját…

Majd fél csésze tésztát öntsünk a gofri sütő közepébe: 2-3 perc alatt süssük barnára:

2013. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Én ezt szoktam csinálni, annyi módosítással, hogy nem választom szét a tojásokat és picit több cukrot ill. vaníliás cukrot teszek hozzá.

2013. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kipróbálom őket. Ha van még valakinek "titkos" receptje, kérem ossza meg velem is :-)
2013. nov. 8. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyes!

Nem hagytál ki valami folyadékot?

Én eddig azt hittem, a gofriban mindig van tej, ezért nem is csináltam, mert nálunk tejallergia van, de ha lenne tejmentes, lehet hogy kipróbálnám.

2013. nov. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A recept vége felé ír 1 csésze tejet, de később adja hozzá, miután a száraz hozzávalókat összekeverte.
2013. nov. 10. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!