Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van valakinek bevált, gyors,...

Van valakinek bevált, gyors, finom kenyér receptje?

Figyelt kérdés
(Nincs kenyérsütő gépem )
2013. okt. 13. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Hozzávalók:

1 szelet kenyér,

sertészsír,

hagyma,

só,

pirospaprika.


Elkészítés:

A kenyeret megkenem a zsírral, ráfektetem a vékonyra szeletelt és gyűrűire szedett hagymát, megsózom, majd megszórom pirospaprikával.

2013. okt. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kenyér recept ! :D
2013. okt. 13. 20:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

pont tegnap olvastam, ma megcsináltam, nagy finom:

[link]

2013. okt. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Háát sztem gyors receptet nem fogsz találni,hisz az élesztőnek idő kell.Azért leírom,ahogy én szoktam csinálni.


Kb 60-70 dkg liszt,jó sima liszt is,én ha van otthon,szoktam bele tenni,kb 10-15 dkg rozslisztet is,de ha nincs az sem gond


1 élesztő


1 púpos teás kanál só


víz,amennyit felvesz a tészta


1 dl olaj


4-5 fej hagyma,kockára vágva,pirítva



összekeverem az alapanyagokat,persze,előtte fel kell futtatni az élesztőt,kelni hagyom a tésztát,amíg duplájára nem dagad,ezután újra átgyúrom,majd hideg sütőbe teszem,és bekapcsolom a sütőt 180 fokra.

Van,hogy kenyér formájúra formázom,van,hogy kilapítom a tepsi teljes nagyságára.

2013. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Óó nagyon szépen köszönöm a recepteket . Mindkettőt kifogom próbálni szerintem :) Utolsó,simán tepsibe beteszem és úgy sütöm ? :) Utolsóelőtti , a sajtot el lehet hagyni ?
2013. okt. 13. 20:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Teszel alá sütőpapírt,azt elfelejtettem.Különben hagymát kilehet hagyni,de mi nagyon szeretjük benne,vagy lehet bele tenni,pirított tökmagot,vagy fokhagymát.
2013. okt. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
persze, el lehet hagyni a sajtot, és bármit bele lehet tenni, amit szeretsz. Sütőpapírt teszek én is alá.
2013. okt. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a recepteket ! :) Ma én is csináltam egy kenyeret,azért írtam ki gyorsan a kérdést mert azt hittem nem lett jó,de nagyon finom lett,csak várni kellett vele,hogy kicsit kihűljön.... Már türelmetlen voltam a végeredményre :D Ha kell a recept esetleg nektek,szívesen leírom :) De szeretnék többfélét kipróbálni :)
2013. okt. 13. 21:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Én szivesen meghallgatnám a receptedet kedves Kérdező!
2013. okt. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Úgy írom,ahogy bele kell tenni a dolgokat az edénybe :) : 1bögre langyos víz (bögre alatt valami nagyobb bögrét értek :) )

1 élesztő

1 ek olaj

2 teáskanál só

2 bögre liszt ( én az egyiknek a felébe tettem rozslisztet ,nagyon finom lesz tőle )

Összekeverni ! 20 percig előmelegíteni a sütőt az edénnyel! Olyan edény kell aminek van fedője . (Én vasedénybe csináltam , lehet jénaiba.... ) És fedővel a tetején kell előmelegíteni !

Ezalatt pihen a tészta. Ha letelt a 20perc,jó liszes felületre borítani a tésztát,lenyomkodni,és behajtani 2 oldalról,majd felülről,és "beledobni" a forró edénybe.

Fedővel 35percig sütni,fedő nélkül még 20 percet :) Remélem segítettem ! Ha esetleg valaki kipróbálná,szeretném kérni a véleményeket ! :)

2013. okt. 14. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!