Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főztél (ettél) már csirkepörkö...

Főztél (ettél) már csirkepörköltet túrós tésztával (csuszával)? Egyszerűen egymás mellé kell tálalni, vagy van valami más trükk is? Milyen savanyúság (saláta) illik hozzá?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
kakaspörköltet ettem, mert Kiskőrösön úgy szokás isteni!!A túróscsúszát betették a sütőbe, kicsit megpirulni és tálalásnál magadnak szedtél...jujj de finom volt
2009. nov. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez a romák ünnepi étele.Én a pörkölthöz csak nokedli tudok elképzelni.a túró sehogy sem illik hozzá.
2009. nov. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én Soltvadkerti vagyok, nálunk is szoktak ilyet enni!Imádom kakassal, és csirke pörkölttel is!Úgy mint a rántotthúst milánóival!
2009. nov. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erdélyben ettem pörköltet (sertés vagy marha, már nem tudom) túrós csuszával és isteni finom volt :)
2009. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 17:27-es: egyszer próbáld ki, a túró hasonló izü benne, mintha tejfölt tennél hozzá. A legjobb, ha egy kicsi maradékkal próbálod pl. pörköl maradékt lefagyasztasz és amikor túró téztát fözöl, sült szalonnakockák helyett a pörköltet add hozzá. Nekünk izlik, annak ellenére, hoyg elöször mi is furcsának találtuk az ötletet.

Egyébként eredetileg NEM cigány étel, hanem erdélyi.

2009. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a lencse levest is szeretem túrós tésztával. Múlthéten a marhapörköltet is megkóstoltam vele, fincsi volt.
2009. nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!