Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tepsibe égett sütőtököt,...

A tepsibe égett sütőtököt, hogyan kell eltávolítani?

Figyelt kérdés
Már beáztattam de sehogysem jön le az a mocsok róla,oda van égve.valami hozzáértő hölgy írhatna!Fiú vagyok és sajnos ehhez nem értek :/
2013. nov. 13. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Fém súrolóval nekieshetsz, ha bírja a tepsi. Ha nem, mosogatószeres vízbe áztasd be, holnap próbáld kimosni.
2013. nov. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Áztatás, Cif vagy valami hasonló (nekem egy béna nevű valami van, de ugyanolyan jó), dörzsi szivacs (illetve fém, ha bírja).


A sütőtök hajlamos az odaégésre emlékeim szerint (sosem sütöm sütőben, mert lassú és a sütőm zabálós is), én mindent szilikonos sütőpapíron sütök s nem győzök kellően hálás lenni érte.

2013. nov. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek!
2013. nov. 14. 01:10
 4/6 anonim ***** válasza:

A különféle súrooszerekkel csak tönkreteszed a tepsit.


Önts mosogatószeres vizet bele és melegítsd fel, amig avíz felforr. Utána még melegen ki tudod belöle egyszerüen törölni a leégett tök-maradványt.

2013. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, számít, milyen a tepsi. Gondolom, egy kerámia tepsiből simán kitörölhető az ilyesmi minden trükk nélkül, akárcsak a kerámia serpenyőmből, az én ócska tepsimre pedig rámennék fémszivaccsal is... De a cifes dörzsi semmit sem tud megsérteni a konyhámban :)
2013. nov. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezért szoktunk mi úgy tököt sütni, hogy csak a rácsra tesszük a tököt, alá pedig alufólia (ami amúgy is mindig van a sütő aljában, hogy ha bármi kicsöpög, ne magára a sütőre égjen rá és bűzölögjön örökre). Nem kell súrolni, csak kidobni az alufóliát. Amúgy forró vizet és valami Cifet vagy valamit tegyél bele, hagyd álni, hátha leoldja.
2013. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!