Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet 1 főre főzni 500...

Mit lehet 1 főre főzni 500 ft-ból? Minél több véleményre kíváncsi lennék.

Figyelt kérdés

olvastam itt egy kérdést amire több válasz az volt,hogy 500 ft-ból elég változatos kaját csinálhat valaki saját magának.rendben,de ez egész napra lenne,tehát reggeli,ebéd vacsora.nos!Én ugy látom a mai árakból,hogy 500 ft-ból szinte semmire nem futja.ha valaki esetleg úgy érzi mégis,légyszives cáfolja meg és írja le nekem mit lehet napi 500 ft-ból csinálni 1 napra!?ja és egy szoptató anyukának!

köszi a válaszokat,remélem minél több lesz olyan amiben rendesen reggeli,főétel és vacsora van.


2009. nov. 18. 20:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekelne, sokat tudnék akkor spórolni a konyhán :)

500 ft-ból én esetleg egy tál főzeléket tudnék elképzelni (lencse-, krumpli-, sárgaborsófőzelék, ilyesmire gondolok), ebből az összegből kijönne annyi, hogy mondjuk 2 napi ebéd meg lenne oldva belőle ( a feltéthez nem ragaszkodom, azt nem szoktam enni a főzelékekhez)... a reggeli meg a vacsora valószínűleg 1-2 kifli lenne vajjal, lekvárral... De hosszú távon nem hiszem, hogy kihoznám a napi 3 étkezést 500 Ft-ból úgy, hogy szoptatós kismama vagyok, tehát ennek megfelelően kell táplálkozni is!

2009. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

rakott krumplit 250 forintbol csináltam pont ma (másfélkilo krumpli 110,tejföl 70,virsli 70ft).Nekem elég kétszerre


bundáskenyér

paprikáskrumpli

tészták akármivel,ami nem husos

tészta,parizel,tescosbolonyai alap(az alap 100 forint,parizel se sok,tészta akciosan félkilo 130)


nyáron kell fagyasztani sok gyümölcsöt...gyümölcsleveshez csak tej,cukor,puding kell (kb 200 forint)

2009. nov. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

1 személyre ki lehet hozni. Például:

Reggeli:

vajas pirítós, tea (kb. 40 Ft)

Tízórai:

1 banán (rengeteg vitamin, kb. 60 Ft)

Ebéd:

tejfölös galuska leves (kb. 150 Ft) + palacsinta (darabonként kb. 15 Ft, ebből sütsz mondjuk 10-et) (300 Ft)

Uzsi: palacsinta

Vacsi: vajas kenyér, kakaó (40 Ft + 30 Ft)


Ez összesen: 470 Ft.


De pl. lehet úgy is, hogy reggeli, tízórai ugyanaz, mint az előbb, ebédre meg csinálsz húsos palacsintát, és azt eszed estig. 1 személyre mondjuk negyed kg darálthús kell + fűszerek + kb. 6 palacsinta, egy kis tejföl. Ez úgy 400 Ft.

2009. nov. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és menj ki a piacra, vehetsz paradicsomot is 150 Ft-ért, egy fej karfiolt 150-ért stb...
2009. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Paprikás krumplit kolbásszal. Az jó lesz.
2009. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet hozni! Kevés húst használva, legolcsóbb gyümölcsöt megvéve, különlegesebb felvágottak, sajtok nélkül.


Reggeli: kenyér+vaj, lekvár, méz, vajkrém

Tízórai: idénygyümölcs 2 db (vagy 3 naponta 1 joghurt)

Ebéd: zöldségleves, gyümölcsleves, rántott leves

Uzsonna: süti (házi készítésű)

Vacsora: ugyanaz mint az ebéd


Egyébként elég karcsú egy szoptató kismamának... ennyi pénzből nem sok húst lehet elkészíteni, de az is valószínűleg olyan étel, ahol a húst mással keverjük pl. rakott dolgok, fasírt félék stb. Arról nem is beszélve, hogy sok gyümölcslevet kellene inni, ami szintén nem olcsó és a napi 500 Ft-ba biztosan nem fér bele.

2009. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy koleszos egyetemista ki tudja belőle hozni az étkezéseket,de szeirntem egy szopatós kismamának elapad a teje ha állandoan kiflit ezsik lekvárral,húst meg egyátlalán nem enegdhet meg magának.
2009. nov. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:13-as: szerinted mit ettek a szoptatós anyák 100 éve?

Mert hogy húst nem nagyon, az biztos, mivel az CSAK hétvégén volt. Amit tudtak enni, az levesek (zöldségleves, rántottleves) fözelékek, tésztafélék.

Inni meg vizet ittak(és tejet, ha parasztcsalád volt, gyümölcslé ismeretlen dolog volt.

Érdekes módon mégis normális volt, hogy pár évig is szoptattak, és volt töle tejük.

Egyébként a kérdésre válaszolva, majdnem minden idényfözelék belefér - feltétnek egy tojás megsütve, levesek - elég egy szeletke hús vagy pár karika kolbász bele, mindenféle rakott zöldég, illetve tészták, krumplisaláta egy csirkecombbal stb.

Hússal jóllakni természetesen nem fér bele, de a három gyerek (16, 19, 19) meg én naponta ennyiböl ebédelünk meg, és se nem éhezünk, se nincs semmiféle hiányunk.

2009. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%

Jó akkor te egy hős vagy ha ezt akartad hallani. Vissza küldenélek 100 évvel ezelőttre aztán megnézném akkor is ilyen nagyszájú lennél e.

Akkor ugy irom,nem lehet változatosan,egészségesen,egy gyerek igényeinek megfelelően táplálkozni 500 ftból (kivéve az utolsót,neki jár a tapsvihar)

kap.

2009. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%

Már bocs, de hogy ne lehetne? Ennyibe belefér, hogy eszik minden nap gyümölcsöt, és 2-3 naponta húst is...

És a tej nem attól apad el, hogy valaki mit eszik, hanem attól, hogy valamit nem jól csinálnak, de mindegy.

2009. nov. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!