Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A zeller zöld melyik része...

A zeller zöld melyik része kell a paradicsomlevesbe? A vastag kemény vagy ami olyan mint a petrezselyem?

Figyelt kérdés
Paradicsomleves akarok készíteni és több helyen is írják hogy kell bele zeller zöld is, lehet én vagyok a hülye, de úgy tudom hogy van a vastag szár része gumóval együtt és lehet venni kis csokorba kötött zeller zöldet is. Melyik kell a levesbe? Köszi

2013. nov. 21. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Én vastagszáras levelet kötök össze háztartási cérnával egy csokorra valót. ezt főzöm bele a parilevesbe, és a végén kidobom.
2013. nov. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha egyébként nem tervezel semmi zellereset főzni, amibe a gumó kellene, akkor elég ha egy csokor zöldet veszel. De abból is elég, ha 2-3 szálat beledobsz a levesbe, mert elég intenzív az íze.
2013. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! és szerintetek miből jobb készíteni: paradicsomléből vagy sűrített paradicsomból? pl. aranyfácán.
2013. nov. 21. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindegy, de a lének frissebb íze van szerintem.

Én a fél kilós papírdobozosból szoktam, nekünk bejön. mindenhol van, sokféle márka.

2013. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem köszi. Ilyesmire gondolsz: [link]
2013. nov. 21. 11:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen ilyen dobozosok nagyon jók. én amikor kiöntöm belőle a sűrű paradicsomot, a lyukon keresztül felengedem vízzel, és még hozzákeverem.

így egy liter finom lé lesz, ami ( mi esetenünkben kettőnknek ) kiadós, finom leves lesz.

2013. nov. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! én is 2 főre készítem :)
2013. nov. 21. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!