Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 7 embernek mennyi spagettit...

7 embernek mennyi spagettit kell főzni? Vagy is mennyi húst, tésztát és alapot kell hozzá venni? Vélemények? Mindenki szereti rendesen megtömni a hasát

Figyelt kérdés

#spagetti #7 ember
2013. nov. 26. 17:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%
Az első egyébként tutira konyhás néni. :) Nagyon vágja a menza mennyiséget. De bár nem én vagyok a mérvadó, amit ő leírt, én egyedül megeszem!
2013. nov. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%
#10: A saját ízlésem szerint én is inkább 1 kilót vennék, csak igazodtam kicsit az előttem szólok szűkös mértékéhez :)
2013. nov. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
5%

"Az első egyébként tutira konyhás néni. :)"


Az első egyébként egy profi szakács, minden mennyiséget tutira vág!

:)

2013. nov. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
14%

...és elhiszem, hogy megennéd azt a mennyiséget, amit leírtam.

2 nap alatt, ha állandóan azt ennéd.

Ebből is látszik, hogy fogalmad sincs a mennyiségekről.

2013. nov. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Hát volt itt mindenféle válasz, bár voltak olyanok is amit nem szivesen olvastam, de mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)
2013. nov. 27. 08:06
 16/24 anonim ***** válasza:
31%

Profi szakács? Szerintem inkább egy bunkó. Meg hát profinak kikiáltani saját magát...

Szerintem is inkább egy alulfizetett konyhás néni.

Látszik is, hogy mindenki leszavazta az 1 kg-s ötletét.

2013. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%

Elhiszem, hogy profi szakács vagy, de az általad írt mennyiségnek én simán a dupláját is megeszem, mert imádom, pedig, 53 kilós nő vagyok.


A vendégség meg nem étterem. Nálunk legalább is nem a tányérra osztjuk ki az adagokat, hanem mindenki vesz magának. A legtöbben többször is. Beszélgetünk, fogy a kaja. Ha pedig délutánba nyúlóan is maradnak, és már le van szedve az asztal, akkor szokás a konyhába kimenni repetázni :)


Tehát én az éttermi adag minimum 2x-esével számolnék. Ez attól is függ, van-e leves, milyen? Egy gazdag húsleves azért elég kiadós. Van-e és mennyi süti?

2013. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%

...és elhiszem, hogy megennéd azt a mennyiséget, amit leírtam.

2 nap alatt, ha állandóan azt ennéd.

Ebből is látszik, hogy fogalmad sincs a mennyiségekről.


Már ne is haragudj, de ilyen baromságot! :D Nem is értelek. Hát ha mondjuk, hogy mi mennyit szoktunk enni, akkor te miért mondod, hogy nem, nem, ti nem annyit esztek. Hát csak tudjuk mennyit szoktunk főzni, és mennyi ideig elég. Nem? Vagy úgy gondolod hogy ezen a világon senki nem ehet többet egy étkezésre 10 deka tésztánál és 10 deka húsnál? Nem tudom ti hol laktok, de felénk a 8 éven felüliek többet esznek. :) Valójában ez még az éttermi adagot sem éri el, ahol 20-20 dekával számolnak.

2013. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%
Egyetértek a 12 dkg-os száraztészta mennyiséggel. Ha ez megfő, akkor nyilván több deka lesz belőle. és így a 7 embernek 84 dkg száraztészta bőségesen elegendő, tehát az 1 kiló az 8 felnőttnek, 1 gyermeknek is elég. De az 1 kiló sem bír elfogyni. Utána esetleg még egy gyümölcssaláta vagy jégkrém a hűtőből. (Ami fontos, hogy lobogó, forró vízbe tett a tésztát és nagyon nagy fazékba, tehát sok vízbe! és sóval + kis zsiradékkal, hogy ne tapadjon össze!)
2013. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

" éttermi adagot sem éri el, ahol 20-20 dekával számolnak."

XD

(mikor a hülye okoskodik...)

2013. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!