Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 7 embernek mennyi spagettit...

7 embernek mennyi spagettit kell főzni? Vagy is mennyi húst, tésztát és alapot kell hozzá venni? Vélemények? Mindenki szereti rendesen megtömni a hasát

Figyelt kérdés

#spagetti #7 ember
2013. nov. 26. 17:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%

Ha 1-szeri étkezés lesz, akkor adagonként 10 dkg tészta elég.

Ha nagyétkűek, számolhatsz 12-vel. Szóval ha megfőzöl 1 kg-ot, az biztos elég.

Húst nem tudom, milyenre gondoltál, létezik néhány féle spagetti.

Ha darált húsra, akkor abból szintén 10-12 dkg bőséges adagonként.

Ha zöldségeket is darálsz bele, (bolognai sp.) akkor 8-10 dkg hús, 2-3 dkg zöldség adagonként.


Az alaphoz nem értek, soha nem használtam, mindig paradicsompüréből főztem, azt ízesítettem.

De úgy számolj, hogy adagonként bő 3 dl szósz legyen, annyi simán kell ennyi tésztára.

2013. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Sima darált hús, nem szoktam bele zöldséget tenni.

Csak egy vacsora lesz hugom szallagavatója alkalmából.

Köszönöm a segítséget.

Ment a pacsi

2013. nov. 26. 17:18
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Ha tényleg nagyétkűek akkor nem biztos, hogy az 1 kg tészta elég lesz. Ismertem én olyan nagyétkűeket, akik négyen 2 kg-ot ettek meg. Szélsőséges példa, de van ilyen.

Szóval én inkább 1,5 kg-ot javasolnék, max marad valamennyi.

2013. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Az nem baj, ha marad, a maradékot úgy is elviszik vagy megeszi a kutya.
2013. nov. 26. 17:28
 5/24 anonim ***** válasza:
9%

Akkor is elég, ha nagy étkűek.

Nem kell az ostobaságod miatt lepontozni másokat, meg hülyeségeket összehordani, ha nem értesz hozzá.

2013. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%

7 embernek 1 kg húst csinálnék, ha marad akkor lefagyasztod, jó lesz később, vagy másnap sütsz egy pizzát és tádám meg van a feltét ;)


Tésztát meg 1,5 kg-ot, max 2-öt, s ha marad csinálsz tejfölös-sajtos tésztát, vagy a spagettit beteszed tepsibe, sajttal és tejföllel a tetején :)

Vagy ez marad a kutyusnak.

2013. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
7 embernek sehol nem elég 1 kg tészta, akkor marha keveset esznek. mi nem vagyunk nagy étkűek, de 1 kg tészta max 5 adagra elég. vagy 4, ha több a pasi.
2013. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 5-ös. Én nem pontoztalak le, mert nem szokásom pontozgatni, de köszönöm, hogy leostobáztál azért mert tanácsot mertem adni a kérdezőnek.

Magadról állítottál ki szegénységi bizonyítványt, gratulálok.

2013. nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

7 embernek nem elég 1 kiló hús, főleg, hogy írta kérdező, hogy mindenki szereti megtömni a hasát.


A tészta meg kb. annyi legyen, mint a hús.


Én fejenként 20 dkg hússal számolnék, tehát másfél kiló, ennyi tészta is.

A kész szószokat nem szeretem, de a szokásosból olyan 3-4 üveg, vagy 1 kiló paradicsom fűszerezve, és fél kiló sajtminimum.

2013. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
31%
Ahogy az utolsó írta, annyi kiegészítéssel, hogy én a sajtból is legalább egy kilót vennék, ha a pénztárca engedi.
2013. nov. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!