Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit rontottam el?

Kisbarack10 kérdése:

Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
krumpli főzeléket akartam csinálni de valahogy leveses lett. Lépésről lépésre követtem az interneten talált receptet de még is elrontottam.Csak annyi vizet használtam ami a krumplit ellepi. írnátok nekem egy normális krumpli főzelék receptet?

2013. dec. 1. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Valószinüleg a krumpli alapból vizesebb volt.


Meg tudod menteni, ha a lé egy részét leöntöd róla, és még egy kevés rántást/habarást teszel bele (a recept szerint), vagy ha több idöd van, akkor külön megfözöl 2-3 krumplit, leszüröd, egész finomra összetöröd és azt kevered a levébe, majd újra felforralod.


De a legtöbb esetben a krumplira csak annyi vizet kell önteni, hogy alig lepje el, ne pedig böven.

2013. dec. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Gondolom, a krumpli engedett levet.


Én a legtöbbször úgy csinálom a fözeléket belöle, hoyg amikor megfött a krumpli, a lé nagy részét leöntöm egy másik edénybe. Utána berántom, és ha túl sürü, akkor apránként adok hozzá a félretett fözöléböl.


De elsösegélyként most tehetsz bele még valamennyi rántást, vagy - de ez csak tényleg nagyon vészmegoldás - kész krumplipüréporból valamennyit kebverhetsz bele.

2013. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én még hozzátenném, hogy frissen elkészítve a legtöbb főzelék vizes marad és csak később sűrűsödik be a keményítőtől. Pár óra múlva főzelék állaga lesz, nyugi.
2013. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget már azt hittem hogy ilyen béna vagyok h még egy nyamvatt főzeléket sem tudok megcsinálni.
2013. dec. 1. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!